NBIB: A végén nyílt ki az olló

Az U20-as csapatunk csütörtökön Pakson lép pályára, hogy kiharcolja a debreceni döntőt, így a B-ligában ismét a fiatalabb korosztály kapott szerepet.A Dávid Kornél Akadémia ellen a visszavágón sokáig szoros volt az eredmény, a végén nyílt ki az olló.

A kecskeméti mérkőzésen a hét elején egy hajszállal voltak jobbak a fehérváriak, most a visszavágón is sokáig szoros küzdelem folyt, az akadémisták bátor játékkal rukkoltak elő. A harmadik etapban tudott előnyt kicsikarni magának a házigazda, majd az utolsó negyedben egyre növelték fórjukat, és a visszavágót is megnyerték. A KTE a 11-12. helyekért folytathatja a rájátszás, ahol szintén két győzelemig tart majd a párharc.

Dusan Markovic edzői értékelése: Nagyon jó meccs volt, nekünk nagyon sokat jelent, hogy játszhatunk felnőtt csapat ellen. A mérkőzés nagyon fizikális volt.

Dávid Kornél Akadémia - KTE-Duna Aszfalt U23: 91 -70 (21-27, 26-19, 21-14, 23-10)
Férfi NBIB zöld-csoport rájátszás 9-12. helyekért, visszavágó
2023.04.19., 18:00 MKOSZ Edzőközpont

KTE pontszerzők: Gera 13/6, Dávid Be. 12/6, Ladovszky 11/3, Tóth Patrik 10, Kőházi 5/3, Kégel 5/3, Mészáros Bo. 5/3, Dobos 4, Egeljic 3/3, Szemerédi 2.

Szerző: Komáromy András, 23-04-20 07:14