NBIB: Megfiatalított kerettel nagy csata a DKA ellen

A 9-12. helyekért folyó rájátszásban az első meccsen egy hajszállal volt jobb a Dávid Kornél Akadémia a jelentősen megfiatalított KTE-Duna Aszfalt U23-mal szemben.

Zömében U18-as játékosokkal csapott össze pénteken este a Mercedes Sport Akadémián a kecskeméti csapat a DKA-val. A szoros első negyed után a vendégek megléptek, ám a harmadik negyedben nagyot küzdött a KTE-Duna Aszfalt, és szinte teljesen eltűntették hátrányukat. A záró felvonásban a vezetést is megszerezték Dusan Markovic tanítványai, ám a rohanós végjátékban egy hajszállal a DKA volt pontosabb, és két ponttal nyertek.

Dusan Markovic edzői értékelése: Gratulálok a Dávid Kornél Akadémiának. Dolgozunk tovább, és bízom benne, hogy ott is egy jó meccset tudunk majd játszani.

KTE-Duna Aszfalt U23 - Dávid Kornél Akadémia 59 -61 (10-12, 10-19, 17-9, 22-21)
Férfi NBIB zöld-csoport rájátszás 9-12. helyekért
2023.04.14., 19:00 Mercedes Sport Akadémia

KTE pontszerzők: Egeljic 12/6, Dávid 11/9, Tóth P. 8, Ladovszky 7/3, Gera 7, Szemerédi 4, Dobos 3, Kovács G. 2, Kőházi 2, Mészáros 2, Rácz 1.

Szerző: Komáromy András, 23-04-14 21:29