Nem adott esélyt a Kaposvár

A kecskemétiek hozták el a labdát a feldobáskor, és Derasimovic könnyed kettesével meg is szerezték a meccs első pontjait, 0-2. Davis erre hárompontossal válaszolt, majd Ponjavic is feliratkozott a pontszerzők közé, 5-2. A lendületét megtartotta a hazai alakulat, 11-6-nál Forray mesternek időt kellett kérnie, hogy rendezzék a sorokat. Közelről és távolról sem ment igazán Djurasovicéknak, Wittmann és Kucsera pontjainak köszönhetően viszont sikerült tíz ponton belül tartani magunkat, 27-18.

A második felvonásban is könnyű pontokat szereztek a somogyiak, pillanatok alatt 15 pontra nőtt a differencia, ezért újabb időkérést kellett eszközölnie a kecskeméti kispadnak, 37-22. A lepattanók terén magabiztosabbnak bizonyultak Dramicaninék, továbbá jó formában is dobtak távolról, így a negyed derekán már 43-22 állt a táblán. A magabiztos fórt tartották is a hazaiak a szünetig, így 53-31-es állással ért véget az első félidő.

Karahodzics pontjaival indult a harmadik etap, de Hendlein egy triplával jelezte, hogy a szünet nem vetette vissza őket. A KTE Duna Aszfalt egyáltalán nem találta a ritmust, míg a Kaposvár rendre jó megoldásokat választott, 66-36-nál már elúszni látszott az összecsapás. Némileg sikerült csökkenteni a hátrányon, csapatok 70-43-mal fordulhattak a negyedik negyedre.

Másfél percet kellett várni az első kosárra a záró felvonásban, ekkor Norfleet ültetett el hármast, 73-43. Derasimovic és Karahodzics révén sikerült zárkózni, de a Kaposvár extra dobásokat is bemutatva nem adott esélyt ma a KTE számára. A legvégén Forray Gábor csupa fiatalokból álló ötöst dobott harcba. Molnár és Plézer is pontokkal szolgálta meg a bizalmat, ezzel kozmetikázva az álláson. A végeredmény: 87-62.

Forray Gábor értékelése: Gratulálok a Kaposvárnak. Tipikusan az a meccs volt, hogyha reggelig játszunk, akkor sem tudunk nyerni. Minden balul sült el ma számunkra, míg a hazaiaknak minden bejött. Ez persze nem von le semmit az érdemeikből. A sport ilyen, van ilyen, igyekszünk tanulni ebből is. Innentől a szerdai, Pécs elleni hazai meccsre kell fókuszálnunk.

Kaposvári KK – KTE-Duna Aszfalt 87-62 (27-18, 26-13, 17-12, 17-19)