NEM BÍRTUK EL DERASIMOVIC ÉS DJURASOVIC HIÁNYÁT

Ahogy azt a vezetőedző ígérte, két fiatallal, Molnár Dániellel és Kucsera Dániellel a kezdőben indult a PVSK elleni összecsapás. Karahodzics pontjaival három percet követően sikerült megszerezni a vezetést, 4-5. Wittmann és Thomas is csatlakozott a magasemberhez, és sikerült tovább növelni az előnyt, 9-14. A negyed végére egy pontra feljött a hazai alakulat, 16-17-tel zárult az első tíz perc.

Az ex-kecskeméti Pongó Máté triplájával 19-17-re módosult az eredmény. A túloldalon sokáig a távoli és közeli kísérletek is lecsorogtak, 25-17-nél Forray Gábor időt kért, hogy felrázza a csapatot. Karahodzics révén megszületett a negyed első kecskeméti kosara (25-19), de két gyors pécsi kettest követően újra magához rendelte tanítványait a KTE mestere, 29-19. Thomas vette hátára csapatát, és 33-27-re fel is zárkóztak, a lendületet a hazai vezetőedző, Dragan Aleksic időkéréssel igyekezett megakasztani. Lewis hármasának és Thomas bátor játékának köszönhetően maradt a szoros eredmény, 40-33-mal mehettek szünetre a csapatok.

Hegedűs Gergely hárompontosával olvadt a hátrány 40-36-ra, de Ciric gyors válaszával visszaállt a hétpontos különbség, 43-36. Budimir vezényletével aztán 49-37-re lógott meg a PVSK, amelyre a KTE-nél időkéréssel reagáltak. Karahodzics palánk alól termelt pontjai tartották a lelket az együttesben, ám a védekezésben nem voltak elég határozottak a lila-fehérek, így 64-46-os állással indulhatott a záró etap.

Antóni és Hegedűs trojkáival vetették bele magukat az utolsó tíz percbe az együttesek, majd Ruják kettő plusz egyese és Sulovic pontjai után 72-49-nél Forray rendelte magához fiait. Begyújtották a rakétákat a kecskemétiek, és öt perccel a vége előtt 72-56-ra állt már a táblán. Ciric és Horti kettesei után viszont 20 pont lett a differencia (76-56), és innen már nem volt visszaút. A végeredmény: 84-62.

Értékelések

Hegedűs Gergely: Két alapemberünk hiányában nagyon nehéz volt nekünk ez a találkozó. Sokáig jól tartottuk magunkat, büszke vagyok a srácokra. A fiatalok is maximálisan odatették magukat. Nekem különösen jó érzés volt a legjobb barátaimmal újra együtt a pályán lenni. Gratulálok a Pécsnek!

Forray Gábor vezetőedző: Gratulálok a Pécsnek, jól játszottak, megérdemelten nyertek. Nem tudtok szemrehányást tenni a csapatomnak, mert mindenki megtette a maximumot. Az első negyedben jól tartottuk magunkat, majd fizikálisan felőrölt bennünket a PVSK. A héten nem tudtunk ideális körülmények között készülni, hiszen betegségek, egyéb dolgok hátráltatták a munkát. Nem lenne elegáns erre fogni a vereséget, hiszen kollégám jól felkészítette csapatát, és sok sikert kívánok nekik a folytatásra. Köszönöm a szurkolóinknak, hogy elkísérték a csapatot!

PVSK-VEOLIA - KTE-Duna Aszfalt 84-62 (16-17, 24-16, 24-13, 20-16)
férfi kosárlabda NBI A-csoport, 15. forduló
2020.január 11., 18:00 Lauber Dezső Sportcsarnok
Játékvezetők: Benczur Tamás, Frányó Péter, Balogh Gyula
MKOSZ ellenőr: dr. Gincsai János Péter

PVSK: Ruják 3, Diggs 9, Smith 12, Budimir 12/3, Horti 7. Csere: Pongó 14/12, Bíró 3/3, Antóni 3/3, Ciric 11/6, Sulovic 10, Dragasevic -.
vezetőedző: Dragan Aleksic

KTE-Duna Aszfalt: Wittmann 10/6, Thomas 15/3, Molnár -, Kucsera -, Karahodzsics 18. Csere: Vukcevic 4, Lewis 6/6, Plézer -, Hegedűs 9/6, Révész -.
vezetőedző: Forray Gábor