NEM BÍRTUNK A DEBRECENNEL

Zsinórban ötödik győzelmének reményében lépett pályára szombaton Debrecenben a KTE-Duna Aszfalt. A második és harmadik negyed pontszegénysége okozta végül a kecskemétiek vesztét, így nem sikerült folytatni a sikersorozatot.

Wittmann Krisztián szerezte meg a vezetést a feldobás után a Kecskemétnek. Ezután sikerült a KTE-nek kiépítenie egy kisebb előnyt, de gyorsan zárkózni tudott a DEAC, és Polyák triplájával már a maguk javára fordították az állást, 15-13. A negyed hajrájában Wittmann egalizálhatott volna büntetőkből, de nem járt sikerrel, így 18-16-tal ért véget az első tíz perc. 7-0-s hazai rohanással folytatódott a mérkőzés, válaszként Forray Gábor időkéréssel igyekezett felrázni tanítványait. Thomas trojkájával meg is születtek a negyed első kecskeméti pontjai, de Manigat és Moody jó dobóformája nem engedte közelebb őket, 30-21. Borisov is betalált kintről, 34-21-nél újra időt kellett kérni kecskeméti részről. Wittmann és Lewis trojkái jelentették a reménysugarakat, de a félidőhöz közeledve megint pontatlanná vált a játékunk, és ezt megbüntették a hazaiak: 45-27-tel mentek pihenőre a csapatok.

Nagy elánnal vetette bele magát a küzdelembe a szünet után a Kecskemét, de a próbálkozások a gyűrűről leginkább kifelé pattantak, gyenge dobószázalék jellemezte a játékunkat. A másik oldalon is csak egy hajszállal ment jobban a pontgyártás, így mindössze 23 egység született ebben az etapban, 58-37 állt a táblán a záró felvonás előtt. Tóth Ádám és Borisov vezényletével tartotta 20 pont körüli fórját a DEAC, és bár nagy hajrát vágott ki a KTE-Duna Aszfalt, az előző negyedek alatt összejött hátrány ledolgozására már nem maradt erő és idő. A végeredmény 73-57 lett a Debrecen javára.

Forray Gábor értékelése: Gratulálok a Debrecennek, megérdemelten nyertek. Én azt gondolom, hogy jól kezdtük a meccset, de a második negyedben volt egy olyan periódus, amikor nem jól reagáltunk a Debrecen jó védekezésére. Ott sikerült kiépíteniük egy nagyobb előnyt, végig kapaszkodnunk kellett. A tiszta dobásaink is kis százalékkal estek be, a büntetőinket pedig talán sosem dobtuk ilyen gyengén. Az utolsó leheletünkig küzdöttünk, emelt fővel jöhettünk le a pályáról. Innentől kezdve a Zalaegerszeg elleni hazai meccsre koncentrálunk.

DEAC - KTE-Duna Aszfalt 73-57 (18-16, 27-11, 13-10, 15-20)