Nem bírtunk a kiválóan célzó Sopronnal

Rendkívüli helyzet állt elő a hazai együttesnél a mérkőzés előtt egy nappal, Váradi Kornél és Hegedűs Gergely betegsége miatt Dusan Markovic vezette csatába a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét csapatát.

A vendégek szerezték meg az első pontokat, Padgett és Werner voltak a palánk alól eredményesek, 0-4. Karahodzics büntetőjével, majd Wittmann triplájával egalizált a Kecskemét, 4-4. Thompson távolról, Padgett pedig két kettessel vétette észre magát, s 4-11-re meglógtak a vendégek. Wittmann hárompontosával 9-14-re zárkóztak a hazaiak, ám ezután a soproniak voltak pontosabbak, így 11-21-gyel ért véget az első felvonás.

A csapatkapitány, Wittmann kosaraival tartotta a lépést a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét, majd Thomas is betalált, 18-23. Wittmann negyedik trojkája 21-23-ra hozta fel a hazai együttest, majd Jaramaz is bátran vállalkozott, és milyen jól tette, 24-23. Jaramaz volt újra pontos, később Lukács is csatlakozott hozzá, s 30-24 állt már a táblán. Egy perc leforgása alatt fordított az SKC, 30-31-nél hazai időkérés következett. Továbbra is jól dobtak kintről a vendégek, 32-40-re léptek meg, Dusan Markovicnak ismét magához kellett rendelnie fiait. A szünetre végül 34-42-vel mehettek a csapatok.

Derasimovic büntetőzhetett, majd ziccerből is betalált, 37-42. Jól védekezett a KTE, és támadásban is elkapta a fonalat: Wittmann kitűnően állt bele a hármasba, és még faultolták is, az egyes is behullott, 43-42-re átvették a vezetést. Eztán viszont a soproniak percei következtek, és 43-52-re módosították az állást. Borisov vezényletével 14 pontos előnyt dolgozott ki az SKC (46-60), amit még tovább tudtak hízlalni, 51-71-gyel jöhetett az utolsó tíz perc.

Két soproni kettesre Thomas hármassal válaszolt, 54-75. Távoli kísérletekkel igyekezett feljebb jönni a hazai együttes, de a húsz pont körüli differencia állandósulni látszott, az idő pedig vészesen fogyott. Hárommal a vége előtt 68-85 állt az eredményjelzőn, és bár mindent megtett a zárkózásért a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét, a találkozót a vendégek magabiztosan nyerték meg 74-92-re.

Dusan Markovic értékelése: Nagyot küzdöttünk, és többször is megragadhattuk volna a lehetőséget, hogy átvegyük a meccs irányítását, de nem tudtunk élni a lehetőséggel. A Sopron rendkívül jól célzott, Milos Borisov ma alig tudott hibázni. Nem vagyunk könnyű helyzetben, de minden erőnkkel azon leszünk, hogy a maradék négy alapszakasz mérkőzésen nyerni tudjunk, és kiharcoljuk a rájátszást.

Duna Aszfalt -DTKH Kecskemét – Sopron KC 74-92 (11-21, 23-21, 17-29, 23-21)