Nem sikerült bevenni Körmendet

A magyar férfi kosárlabda-válogatott Eb-selejtezői előtti utolsó bajnoki mérkőzésen Körmenden lépett pályára a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét.

Pontatlanul kezdtek a csapatok, majd végül Durázi szerezte meg a összecsapás első pontjait, 2-0. Thomas hármasával sikerült vezetést szereznie a KTE-nek, majd Horti termelte be a palánk alól, 2-5. Thames vezényletével fordítottak a hazaiak, majd megléptek 11-5-re, ekkor időt kért Váradi Kornél vezetőedző. A vasiak tovább őrizték előnyüket, 16-8-cal zárult az első tíz perc.

Simons hármasa nyitotta a második felvonást, majd Dramicanin büntetőkből volt eredményes, 19-10. A hazai együttes aztán tíz pont fölé növelte előnyét (24-12), és ezt egészen az etap közepéig tartották. Ekkor Wittmann talált be távolról, 28-19-nél érkezett a körmendi időkérés. Dramicanin triplájával 28-22-re zárkózott a KTE, eztán viszont erőre kaptak a hazaiak, s 35-25-nél újabb hírös városi időkérés következett. A félidőig még sikerült csökkenteni a különbségen, 38-30-cal jöhetett a nagyszünet.

Hazai kettesekkel rajtolt a harmadik felvonás (42-30), amelyekre Wittmann hármassal válaszolt, 42-33. Thomas ziccere és Wittmann büntetője után 43-36 állt a táblán, majd Derasimovic is betalált, hazai időkérés következett, 43-38. Sikerült a körmendieknek magukra találni, két zsákolás után már a kecskeméti padnak kellett eligazítást tartani, 47-40. A haziak támadásaikat eztán is pontosan fejezték be, 58-42-vel zárult a harmadik etap.

Simons trojkáival 64-45-re lógott meg a Körmend. Mócsán és Taylor is betalált, és 20 pont fölé nőtt a differencia, 68-47. Kecskeméti időkérés következett, és Horti pontjaival sikerült is feljebb zárkózni, 70-53. A maradék három percben viszont már áttörést nem sikerült elérni, így 77-57-re a Körmend nyerte az összecsapást.

Váradi Kornél vezetőedző értékelése: Gratulálok a Körmendnek a győzelemhez. Nagyon nehéz időszakon vagyunk túl, december óta játszottunk szinte pihenőnap nélkül. Nem érkeztünk a legjobb formánkban erre a mérkőzésre, de harcoltunk végig. Indokolatlanul felgyorsítottuk a támadásainkat, sok eladott labdánk volt, ebből könnyű kosarakat dobhatott ellenfelünk. Most van egy kis szusszanásnyi szünet, hogy erőt merítsünk a további meccsekre, amelyekből minél többet szeretnénk megnyerni, hogy elérjük céljainkat, és bejussunk a legjobb nyolc közé.

Egis Körmend - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 77-57 (16-8, 22-22, 20-12, 19-15)
Tippmix férfi kosárlabda NBI A-csoport, 22. Forduló
2021.02.06., szombat 18:00 @ Körmendi sportcsarnok
Játékvezetők, ellenőr: Földházi Tamás Péter, Praksch Péter Árpád, Sörlei Attila (Páli dr. Kálmán)

Egis Körmend: Thames 11/3, Mócsán 5, Simons 15/15, Ferencz 12/6, Durázi 6, Taylor 14. Csere: Ireland 10/3, Németh Á. 2, Takács K. 2, Tóth N. -.
Vezetőedző: Ziga Mravljak

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét: Wittmann 10/9, Thomas 15/3, Derasimovic 8, Kucsera -, Karahodzics 3. Csere: Dramicanin 14/6, Horti 7, Lewis -, Lukács D.-.
Vezetőedző: Váradi Kornél

Szerző: Komáromy András, 21-02-06 19:46