Nüanszok döntöttek a Szeged ellen is

A hajrára maradt most is a döntés, amelyből a Tisza-parti alakulat került ki jobban.

Karahodzsics kettő plusz egyes akciójára Locke reagált kintről, majd Bogues két gyors kettesével 7-3-ra módosult az eredmény. Woolridge és Sinik is megmutatta tudását, majd ismét Locke villant, 9-8. Bogues kiváló formában volt, nem tudták tartani a védők, 13-8. Lawrence beállása után nem sokkal szép ziccerrel vétette észre magát, 15-8. Nem sokkal később, 17-10-nél időt kértek a vendégek, ám ez sem törte meg a kecskeméti lendületet, és Wittmann büntetői után már 28-14 állt az eredményjelzőn. A negyed végén még kapaszkodni tudtak a szegediek, 28-19.

Bognárról feledkeztek meg, a plusz büntető azonban kimaradt neki, 28-21. Dramicanin tanárian lépett be az alapvonalról a gyűrű alá, onnan pedig már nem volt neki nehéz dolga, 30-21. Karahodzsics húzta be elemi erővel Sinik lepörgő ziccerét, 32-23. Állandósult a 9 pontos differencia, az etap derekán viszont közelebb tudott lopakodni a Szedeák, 37-31. Wittmannak ütöttek oda, a hárompontos is bement, és az extra büntető is, 42-33. Parádés Wittmann-Karahodzsics összjáték után már tíz fölött volt a különbség, 44-33. Lazics időt kért, ekkora különbség még nem volt a csapatok között ugyanis. Ritmust váltott a Tisza-parti alakulat, Lake zsákolását követőenm 46-42-re módosult az eredmény, és most Forraynak kellett magához rendelnie tanítványait. Gyors kosárváltások után Woolridge még a szünet előtt egy hármassal jelentkezett, 50-47.

Locke tempója után várni kellett a harmadik negyed következő pontjaira, végül ismét a vendégek tudtak betalálni, 50-51. Lejöttek a kecskeméti kísérletek, míg a túloldalon Woolridge büntetői bementek, 50-53. Lawrence törte meg a hazai gólcsendet, 52-53. Locke és Mucza pontjai 52-56-ra módosították az állást. Lawrence fontos kosara hozta közelebb a KTE-t, 54-56. Locke keze bizonyult finomnak, 56-61. Bogues a legjobbkor villant, és a bónusz egyes is a helyére került, 59-61. Wittmann minden megmozdulása aranyat ért, 64-65. Mucza hármasára Ivkovic reagált a gyűrű alól, 66-68. Bognár állhatott a vonalra, kettőt értékesített a háromból, 66-70. Bogues kettővel, Woolridge hárommal növelte saját és csapata egységei számát, 69-75-tel jöhetett a záró felvonás.

Mucza maradt egyedül, és nem hibázott, 69-78. Sinik bátor betöréssel vitte végig, 71-78. Laket ziccer közben faultolták, a bónusz egyes kipörgött, 71-80. Lawrence elemi erővel robogott át a védők között, és estében is be tudta dobni, plusz a ráadás büntetőt is, 74-80. Lawrencet blokkoltál gyanús körülmények között, ebből indulhatott Woolridge, 74-82. Bogdán tette vissza a lepattanót, hat minutummal a vége előtt tíz volt a különbség, 74-84. KTE időkérés után Bogues hármasa hullott be a legjobbkor, de jött rá válasz is, 77-87. Karahodzsics kapott forintos labdát, és magabiztosan oldotta meg, ám így volt ez a túloldalon is, Woolridge tarthatatlan volt, 79-90. Bogues szedte össze a lábak közötti pattogó játékszert, majd zsákolt látványosan, 81-90. Lake a vonalról, Bogues a hármason túlról, 84-91. Három perc volt még a végéig, Lazics kért időt. Lawrence ötre csökkentette a KTE hátrányát, viszont eladott labdából, és felesleges faultból a Szedeák tudott jobban belemenni a hajrára, 86-93. Wittmann elképesztő formában dobott, két trojkát is elsüllyesztett, ezzel együtt robbant a lelátó, 92-93. Borzasztóan izgalmas végjáték jött, amelyben hiába dobott a kecskeméti kapitány újabb hármast, a végén mégis a Szeged örülhetett. A végeredmény: 95-98.

Forray Gábor vezetőedző értékelése: Gratulálok a Szedeáknak. Az első félidőben, főleg az első negyedben minden úgy történt, ahogy megbeszéltük. A másodikban már hibáztunk, és visszajött a Szeged. Támadó oldalon jól muzsikáltunk, védekezésben pedig gyengén. Tudtuk, mi az erőssége a vendégeknek, de rendre eredményesek tudtak ezekből lenni. Két dolog miatt kaptunk ki. A 16 szegedi támadó lepattanó és a sok eladott labda, ritmustalan dobás miatt. A tartásunkat mutatja, hogy vissza tudtunk jönni, ám a kritikus pillanatokban nem jó döntéseket hoztunk. Mindkét szurkolótábornak jár az elismerés, kiváló hangulatot teremtettek. Dolgozunk azon, hogy át tudjuk lépni az árnyékunkat, és visszataláljunk a győzelmek útjára.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét - SZTE-Szedeák 95-98 (28-19, 22-28, 19-28, 26-23)