Okos játékkal kerekedtünk felül az Oroszlányon

Zsinórban a harmadik győzelmét szerezte a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét.

Két kettes esett a vendég oldalon, majd a KTE-nél Townes és Karahodzics kezdte meg a pontgyártást 4-4. Calloway kettő plusz egyes akciót jegyezhetett, Ruják pedig a sarokból volt pontos, 4-10. Townes tempója után labdát szerzett a hazai gárda, a támadás végén pedig Fazekas büntetőzhetett, 8-10. Tartotta minimális előnyét az OSE, ám a 8. percben Wittmann két sikeres egypontosa 14-14-re módosította az állást. Townes révén már a vezetés is megvolt, majd Ivkovic triplája kellett végül hozzá, hogy 21-21 álljon a táblán az első tíz percet követően.

Townes hármasa, és Fazekas ziccere nyitotta a második etapot, 26-21. Dimitrijevic és Illés révén jött vissza az Oroszlány, 26-26. Kucsera villant meg kintről, 29-26-nál időt kértek a vendégek. Illés elkapta a fonalat, újabb hármassal jelentkezett, 29-29. Klobucar extra trojkája jelentette újfent a KTE-vezetést, 34-31. Ivkovic és Townes harcolt ki büntetőket, aztán az amerikai távolról is pontos volt, 40-33. Két perc volt még a szünetig, 44-35-nél időt kért Simon Petrov, a vendégek trénere. Wittmann és Dramicanin pontjai tíz fölé növelték a kecskeméti fórt, 48-35. A pihenőre 48-37-tel mehettek a felek.

Hárompontosokkal folytatódott az összecsapás: Dimitrijevic, Klobucar, Ruják és Borisov is elsüllyesztett egyet, 54-43. Ritmust fogott az OSE, és az etap közepére 54-49-re zárkóztak. Dramicanin büntetőjét követően Barnjak szerencsével talált be, majd Townes trojkával demonstrálta, hogy nem engedik ki az irányítást kezeik közül, 58-51. Véleményes ítélet után dobhatott egyet az OSE, de Townes ma megállíthatatlan volt, 62-54. Karahodzics zuhant ki a pályáról a síp néma maradt, Illés viszont a sarokból nem kegyelmezett, 62-57. Karahodzics pöcizte vissza Kucsera lepattanó dobását, 64-57. Krestinin révén még faragott a hátrányból az OSE, 64-59-cel jöhetett a zárás.

Klobucar verte át a védelmet, majd tört a gyűrűre, ám Illés horogja is beakadt, 66-61. Karahodzics volt határozott a palánk alatt, majd Dramicanin is, 70-61. Jó védekezés után Klobucar nyargalt végig, 72-61-nél időt kért az Oroszlány. Eladták a játékszert, Dramicanin pedig ezt köszönte, 74-61. Dimitrijevic hozta be tíz pont alá csapatát, 74-68. Karahodzics jöhetett büntetőkkel, de csak az első ment be, 75-68. Letámadott a vendég gárda, ám gyorsan átjutott rajtuk a Kecskemét, Karahodzics pedig bezsákolta, 77-68. Labdát szereztek ismét a hazaiak, Kucsera robogott végig, 79-68. Simon Petrov időt kért, de a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét nagyon magabiztosan játszott a végjátékban is, és nem engedte ki keze közül a fontos győzelmet. A végeredmény: 89-76.

Forray Gábor vezetőedző értékelése : Szeretnék köszönetet mondani a szurkolóinknak, nagy szerepük volt a mai győzelemben is. Jár a gratuláció a játékosaimnak is természetesen. Örömteli, hogy látszik a kemény munka gyümölcse, mert az elmúlt három mérkőzésen a védekezésünknek köszönhetően nyertünk. Az OSE mindvégig keményen harcolt, kellemetlen ellenfél volt, viszont okos döntéseket hoztunk, jól reagáltunk a változtatásaikra. Voltak hullámvölgyeink, de úgy vélem, megérdemelten nyertünk. Dolgoznunk kell tovább, mert még nagyon fontos meccsek várnak ránk, és minél többet szeretnénk megnyerni.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét - MVM-OSE Lions 89-76 (21-21, 27-16, 16-22, 25-17)