ŐRÜLT IZGALMAK KÖZÖTT GYŰRTÜK LE AZ ALBÁT!

Lejátszotta első hazai bajnoki találkozóját vasárnap este a KTE-Duna Aszfalt. Óriási csatában nyertek Wittmannék egy őrületesen izgalmas összecsapáson az eddig egyetlen vereséget elszenvedő Alba ellen!

0-8-cal indult a találkozó, majd aztán elkezdődött a zárkózás - többek között Karahodzics triplájával -, 5-8. Gyorsan kigyűlt viszont hazai oldalon a csapatfault, és ennek is köszönhetően könnyű pontokhoz jutott a székesfehérvári alakulat, 10-19. Wittmann távolija és Derasimovic kettese jelentette aztán a fellélegzést, 15-19. A negyedet azonban nem sikerült szorosabbá tenni, 18-23-mal végződött az első tíz perc.

Két perc alatt mindössze egyetlen kosár esett a folytatásban, majd gyorsan szerzett könnyedén újabb ötöt a vendég együttes, Forray Gábor időt is kért, hogy rendezzék a sorokat, 19-30. A KTE-Duna Aszfalt begyújtotta a rakétákat, feljebb is kapaszkodott, de Govens triplája újra 10 pontra változtatta a differenciát, 23-33. Karahodzics tett róla, hogy ne szökjenek meg jobban, fontos pontjaival 29-35-re módosult az állás. A hatpontos hátrány maradt a félidőre, 36-42-vel mehettek pihenőre a csapatok. A játékvezetők azonban még kiosztottak egy-egy technikait a vezetőedzőnek az öltözőbe menet szövegelés miatt.

Harcosan jött ki a fordulás után a Kecskemét, de kintről jobban ment a vendégeknek, így 10 pontra hízott előnyük, 40-50. Derasimovic vette hátára a csapatot, és pillanatok alatt négy volt már csak közte, 46-50. Eztán Wittmannt lökték meg dobás közben, ennek folyományaként elszakadt a cérna a kispadokon, Derasimovic két technikait kapott, és leküldték a pályáról. Nem törte meg ez sem a kecskemétieket, 55-57-re feljöttek az etap végére.

A hajrá nagy izgalmakat hozott, a hazai publikum hatodik emberként biztatta Forray tanítványait. Cleveland vette át Derasimovic pontgyáros szerepét, 62-61-nél már vezetett a KTE-Duna Aszfalt. 66-63-nál Forray rendelte magához fiait, ekkor magas hőfokon égtek mindkét oldalon, muszáj volt picit megnyugtatni a kedélyeket. Wittmann elképesztő hármast eresztett el lehetetlen helyzetből, állva tombolt a közönség a sikeres dobás után, 69-63. Ezt követően megint felbolydult a pálya, technikait kapott a Kecskemét, ebből 69-68-ra zárkózott az Alba, majd egy Ljubicic tripla már vezetésüket jelentett, 69-71. 73-73-nál újra nyílt volt a csata, de Wittmann mint oly sokszor, most is fontos hármast hintett, 76-73. A lepattanó megszerzése után Djurasovic is elültetett egyet, másfél perccel a vége előtt 79-73 állt az eredményjelzőn. Jesus Ramirez Carbacho időkéréssel reagált, míg a hazai publikum állva drukkolta végig a maradék időt, amelyet remekül oldott meg a KTE-Duna Aszfalt, szépségdíjas triplákkal bebiztosítva győzelmét, 89-76.

KTE-Duna Aszfalt - Alba Fehérvár 89-76 (18-23, 18-19, 19-15, 34-19)