Parázs hangulatú meccsen ismét hat pont lett a különbség

2020 első bajnoki találkozóját hazai pályán vívta január 3-án este a KTE-Duna Aszfalt együttese. A paksiak ellen a nyitó fordulóban hatpontos vereséget szenvedtek a kecskemétiek, így volt miért törleszteni. Telt ház előtt végül egy indulatoktól sem mentes meccsen a vendégek nyertek.

Thomas triplájával indult meg a pontgyártás, majd átvette a vezetést a Paks rövid ideig a légiósok vezényletével, 5-10. 10-12-nél egalizálhattunk volna, de nem sikerült elsőre élni a lehetőséggel, majd Derasimovic hármasa révén vezetést szereztünk, 13-12. A vendégek palánk alól és távolról is eredményesek voltak, visszavették az irányítást, de Wittmannék a hazai közönség buzdításának is köszönhetően hamar visszakapaszkodtak, és 25-23-mal zárult az első etap.

Kapkodva kezdett mindkét csapat a folytatásban, végül Wittmann betörésével született meg a negyed első kosara, 27-23. A paksiaknál Faust és Evans vette hátára csapatát. Előbbi hárompontost dobott faulttal együtt, majd a büntetőt is értékesítette, utóbbi ziccerből volt eredményes, plusz a kiharcolt plusz büntető is behullott, 32-34. 33-39-nél Dzunic kért időt, ezt követően Lóránt termelte be a gyűrű alól, 33-41. Faust ültetett el egy újabb extra hármast (35-46), Forray kénytelen volt időt kérni, hogy rendezze a sorokat, és sikerült is némileg közelebb kerülni a szünetre, 44-54.

Harcosan jött ki a Kecskemét, és egy 5-0-ás rohanással már 49-54 állt a táblán. Három perc elteltével videóznia kellett a bíráknak, és Putneyt és Djurasovicot szórták ki 51-56-nál. Thomas hármasára aztán Kovács Ákos válaszolt kintről, majd újra Thomas villant kétszer, 58-59. Három triplát dobott eztán zsinórban az ASE, amire csak egy hazai kettes érkezett, 60-68. Zaklatott játékot hoztak a felvonás utolsó percei, amelyből Colemanék jöttek ki jobban, 66-77.

Lóránt pontjaival növelte előnyét az Atomerőmű, ám Molnár Dánielnek volt válasza a sarokból, 70-81. Egy eladott lasztit követően Kovács Ákos volt középtávoliból eredményes, Forray pedig időt kért, hogy megindítsák utolsó rohamaikat, 70-83. Wittmann be is vágta rögtön a hármasát, majd Derasimovic is jól engedte el, és 78-85-nél a vendégek mestere rendelte magához fiait. Coleman maradt üresen, és köszönte szépen, megdobta negyedik trojkáját, majd egy eladott labda után Lóránt termelte be a palánk alól, 78-90. Wittmann elképesztő hármassal jelezte, hogy még nincs lefutva a mérkőzés (81-90), majd Molnár is újfent beköszönt, 84-90. Derasimovic is belehúzott, kettővel a vége előtt már csak négy volt közte, 88-92. Újra ő kapta meg a játékszert, és dudaszó előtt ültetett el triplát: 91-92-nél felrobbant a csarnok, Dzunic pedig dühöngve kért időt. Állva tapsolt a hazai publikum az utolsó másfél percben, Molnár újabb triplájával pedig 94-94-nél értük be az paksiakat. Egy bepattogó kettessel 94-96-ra újra az ASE vezetett, 34 szekundummal a vége előtt Forray taktikai megbeszélésre hívta tanítványait. Derasimovic kinti kísérlete lecsorgott, a lepattanó utáni faultot pedig szándékosnak minősítette a játékvezetői trió. A büntetők bementek, sőt még támadhattak is újra a vendégek, amiből újabb büntetőket harcoltak ki, és értékesítették is azokat. A végén még Thomas és Lewis révén sikerült fentebb kapaszkodni, de a fordítás a parázs hangulatú végjátékban már nem jött össze. A vége 99-105.

Forray Gábor: Gratulálok a Paksnak. Gratuláció jár a csapatomnak is, hiszen tetemes hátrányból visszajöttünk a hajrára. Mondhatom talán, hogy egylabdás meccs volt, a végén a Paks higgadtabb maradt. Nézői szempontból egy élvezetes meccs volt, jó hangulatot teremtettek. Viszont mindenképpen meg kell jegyeznem, hogy én nem tűröm el, hogy az ellenfél edzője szidalmazza a játékosomat. Ez elfogadhatatlan.

KTE-Duna Aszfalt - Atomerőmű SE 99-105 (25-23, 19-31, 22-23, 33-28)