Picin múlt az újabb idegenbeli győzelem

Wittmann Krisztián nem tudott elutazni a csapattal sérülés miatt, így nélküle voltak kénytelenek összecsapni a soproniakkal a kecskeméti férfi kosárlabdázók. Váradi Kornél legénysége nagyot küzdött, de egyetlen ponttal a házigazdák bizonyultak jobbnak.

Kiválóan védekezett a kecskeméti csapat, és Jaramaz, valamint Thomas pontjaival 0-4-gyel indították a soproni összecsapást. Hárompontos dobó csatát vívtak aztán a felek, Elmore kétszer, Dramicanin egyszer talált be rövid időn belül, 10-9. Megtorpant a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét támadójátéka, és 15-9-nél időt kellett kérnie Váradi Kornél. Lukács hármasával, 19-19-nél sikerült beérni az SKC-t, majd újabb távoli után megvolt a vezetés is, 19-22. A negyed végül 21-24-gyel zárult.

Thompson trojkájára Karahodzics válaszolt a palánk alól, 24-26.  Borisov vezényletével aztán újra a hazaiaknál volt az előny három perc elteltével, 30-26. Kilenc ponttal (37-28) vezetett már a Sopron, mikor Váradi Kornél újabb időt kért az etap derekán. Sokáig tartotta előnyét az SKC, majd egy perccel a félidő előtt 45-39-re sikerült felzárkózni szerzett labda után, ekkor a hazaiak görög vezetőedzője rendelte magához fiait. Jaramaz még egy hármassal feljebb hozhatta volna a KTE-t, ám dobása lejött a gyűrűről, így maradt a 45-39-es eredmény a nagyszünetre.

Hazai büntetőkkel folytatódott a küzdelem, a túloldalon pedig Derasimovic hármasa hullott be, 47-42. Jaramaz triplájával tovább csökkent a differencia (49-45), ám ezután több sikertelen támadás következett,  míg a soproniak pontosan céloztak, így 55-45-nél kellett taktikai értekezletet tartani a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemétnek. Felgyorsult a játék, potyogtak a kosarak mindkét gyűrűnél, majd 61-53-nál hazai időkérés következett. Thomas pontjai 61-57-re hozták fel a hírös városiakat, majd Dramicanin is jól állt bele a tempóba, 61-59. Borisov révén tartotta előnyét a zárásra az SKC, 67-63-mal jöhetett az utolsó tíz perc.

Thomas bátor betörése után már csak kettő volt közte, majd labdát is szerzett az amerikai, ám támadó fault miatt az SKC jöhetett újra, és ezúttal már betaláltak, 69-65. Előbb Lukács, majd Thomas volt eredményes közelről, és máris eltűnt a különbség, 69-69. Fej fej mellett haladtak az együttesek, 75-75 állt a táblán az etap derekán. 81-77-nél időt kért Váradi Kornél, ekkor még volt hátra három minutum a végső dudaszóig. 82-81-re jöttek fel a vendégek, s már csak 34 másodperc volt hátra, a soproni vezetőedző pedig utolsó taktikai megbeszélést tartott játékosainak. Borisov elhibázta dobását, a győzelemért támadhatott a KTE, ám nem hullott be a kísérlet, így egyetlen ponttal, de jobbnak bizonyult a Sopron.

Váradi Kornél értékelése: Először is gratulálok a Sopronnak a győzelemhez. Továbbá gratuláció jár saját csapatomnak is, büszke vagyok rájuk, mert egy ilyen nehéz periódusban is végig harcoltunk, és egylabdás meccset tudtunk játszani Sopronban. Úgy gondolom, hogy az akarat és alázat, a győzelembe vetett hitünk megvan, és erre tudunk alapozni a folytatásban. Továbbra is küzdeni, hajtani fogunk, hogy gyarapítani tudjuk a győzelmeink számát.

Sopron KC - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 82-81 (21-24, 24-15, 22-24, 15-18)
Tippmix férfi kosárlabda NBI A-csoport, 12. fordulóból elhalasztott mérkőzés
2021.01.27., 18:00 @ Novomatic Aréna
Játékvezetők és ellenőr: Török Róbert, Nagy Viktor, Balogh Gyula (Forrai Sámuel)

Sopron KC: Elmore 18/15, Fazekas 13/9, Thompson 3/3, Jogéla 10, Padgett 10, Csere: Borisov 25/12, Halász -, Werner -, Bagó -, Takács -.
Vezetőedző: Kostas Flevarakis

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét: Thomas 21, Jaramaz 16/6, Derasimovic 18/9, Kucsera 3/3, Karahodzics 8, Csere : Horti -, Lukács 5/3, Dramicanin 7/3.
Vezetőedző: Váradi Kornél

(Fotó forrása: Sopron KC Facebook)

Szerző: Komáromy András, 21-01-27 19:42