Pontokban gazdag csatát vívtunk Sopronban

A rájátszás utolsó körének első meccsét vívta pénteken este Sopronban a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét. A 7-8. helyért folyó párharcban - amely az egyik csapat két győzelméig tart -  a Sopron KC szerzett vezetést. Vasárnap 18 órakor a Messzi István sportcsarnokban jön a folytatás.

Takács hármasa nyitotta a mérkőzést, amelyre Karahodzics adott választ a palánk alól, 3-2. Felváltva estek ezután a pontok, Wittmann trojkája pedig a KTE vezetését jelentette, 7-9. A negyed derekán Tóth Barna bünteti után 12-13 állt a táblán. Három hazai tripla esett be egymást követően, de a hírös városiaknál Fazekas is kiválóan engedte el kintről, 21-18. Átmeneti csendet követően Kiss Dávid és Ivkovic Milán kosaraival zárkózott a Kecskemét, 24-23.

Továbbra is érezték a kinti dobásokat a házigazdák, ezúttal Joseph volt eredményes, 27-23. Molnár kettesét követően a túloldalon Karahodzics és Townes volt magabiztos, 29-28. A KTE rutinos centerét nem tudták tartani, 33-34-nél az SKC kért időt. Sikerült is megfordítaniuk az állást, 40-34-nél már Forray Gábornak kellett magához rendelnie tanítványait. Dramicanin a sarokból engedte el jó ütemben, majd Tóth Barna is hármast értékesített, 40-40. A félidőre végül a Sopron mehetett előnnyel, 47-44.

Karahodzics kétpontosát követően White, majd Dramicanin triplája volt tűpontos, 50-49. Ivkovic, majd újra White tüzelt kintről, 57-52. Könnyű kosarakat engedélyezett a KTE a Sopronnak, 61-52-nél taktikai értekezletet kellett tartani. Ivkovic trojkával jelezte, hogy értette a feladatot, 61-55. Sitku ziccere után tízre nőtt a differencia, 65-55. Tóth Barna triplájával sikerült faragni a hátrányból, aztán Wittmann robogott végig indításból, 70-64.

Molnár tempó után Dramicanin büntetőkből gyarapította a pontokat, 72-66. A Sopron légiósai vették hátukra csapatukat, és 80-66-ra lógtak meg. Townes vitt végig egy akciót, majd Karahodzsics zsákolt, 80-70-nél időt kért a házigazda. Dramicanin szép megoldása után nézett be újra tíz alá a KTE, 84-76. White maradt üresen, és büntetett, 87-76-nál Forray Gábor időt kért. Townes hármassal vétette észre magát, Joseph floaterrel reagált, 89-79. Ivkovic negyedik triplája is a helyére került, 89-82. Csendes a másik térfélen szintén távolról tudott betalálni, 92-82-nél újabb KTE értekezlet következett. A legfiatalabb ötösét küldte hadba Forray Gábor az utolsó másfél perce. A végeredmény: 96-84.

Forray Gábor vezetőedző értékelése: Gratulálok a Sopronnak a győzelemhez, és kollégámnak, Kostas Flevarakisnak a munkájához. Sok sikert kívánok neki a jövőben. Mindkét csapatnál a támadás volt előtérben, nem a védekezésről szólt a mérkőzés. Érdekes, hogy vereséget szenvedtünk, mert a legtöbb mutatóban jobban szerepeltünk, de megérdemelten nyert a hazai csapat. Pozitívum, hogy a fiataljaink jól szálltak be a mérkőzésbe. Vasárnap szeretnénk egyenlíteni Kecskeméten.

Sopron KC - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 96-84 (24-23, 23-21, 23-20, 26-20)
Tippmix Férfi NBI A-csoport rájátszás 7-8. helyért, 1. meccs
2023. május 19., péntek 19:00 - Novomatic Arena
Játékvezetők: Kapitány Gellért, Szilágyi Bálint, Földesi Ádám
MKOSZ ellenőr: Forrai Sámuel

Sopron: Joseph 23/9, White 17/15, Sitku 11/3, Takács 12/12, Molnár Má. 22. Csere: Schöll -, Csátaljay 4, Csendes 5/3, Gadácsi -, Keller 2.

Kecskemét: Townes 14/6, Ivkovic 16/12, Wittmann 5/3, Dramicanin 10/6, Karahodzsics 22. Csere: Kiss D. 6, Fazekas 3/3, Tóth Barna 8/6, Velkey -, Tóth Patrik -, Botka -.

A párharc az egyik csapat két győzelméig tart. 1-0-ra a Sopron vezet.

Szerző: Komáromy András, 23-05-19 20:30