Rendkívül fontos siker Oroszlányban

A rájátszásért folyó ádáz csatában mindenképpen szüksége volt egy oroszlányi sikerre a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemétnek. Forray Gábor tanítványai szállították is a fontos győzelmet a bányászvárosból.

Dimitrijevic floaterével vette kezdetét az összecsapás, majd Karahodzics és Townes kettesei már a KTE vezetését jelentették, 2-4. Akadoztak a támadásások mindkét oldalon, Krestinin ziccere után Dramicanin kettő plusz egyes akcióval jelentkezett, 4-7. A negyed derekán már az OSE vezetett, ám nem sokáig, mert Townes villant meg, és a ráadás büntetőt is értékesítette, 8-10. Hol az egyik, hol a másik gárda ragadta magához a vezetést, Ruják triplájával azonban egál állt a táblán a 8. percben, 15-15. Az utolsó támadásokból a hírös városiak jöttek ki jobban, 20-21-gyel zárult az első tíz perc.

Wittmann kapott elzárást, és senkitől sem zavartatva varrta be a trojkát, 20-24. Utána Kiss Dávidot hozta helyzetbe, 20-26. Borisov rutinosan tolta be magát a gyűrű közelébe, és a horog beakadt, 20-28. Időt kért az Oroszlány, ám ez sem változtatott a mérkőzés képén, továbbra is őrizte előnyét a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét, sőt tízre növelték fórjukat, 22-32. Agresszívan letámadott a hazai gárda, 29-32-re zárkóztak. Dramicanin és Borisov tetszetős megoldásai a legjobbkor érkeztek, 29-37. Kihagyott OSE büntetőket követően Karahodzics nem hibázott a palánk alatt, aztán labdaszerzésből Borisov dobott tempót, 29-41. Ismét magához rendelte tanítványait Simon Petrov, egész pályán védekeztek, és ennek meglett a gyümölcs, 32-41. A feszültség tapintható volt a félidőhöz közeledve, így Forray Gábor elérkezettnek látta az időt, hogy taktikai értekezletet tartson. A szünetre végül 34-43-ra mehettek a felek.

Ruják kettesére Wittmann extra duplája érkezett, 36-45. Kihagyott dobások jöttek sorban, percekig nem találtak be a csapatok. Dimitrijevic törte meg a csendet, utána pedig neki fújtak technikait a játékvezetők. Borisov háromszor büntetőzhetett, kettő ment be, 38-47. Gyors kosarat szerzett az OSE, a válasz is rapid volt, Kucsera triplával újra tíz egység volt a csapatok között, 40-50. Barnjak keze sült el a sarokból, 43-50. Borisov pöcizte vissza a lepattanót, 43-52. Townes állhatott a vonalra, a második egyes esett be, 43-53. Carev távolról vállalkozott, és nem hibázott, 46-53. Borisov keze sem remegett meg, és már 20 pontnál járt ezzel, 46-56. Klobucar kapott remek labdát Townestól, és elsüllyesztette a trojkát, 46-59-nél érkezett az OSE időkérése. Townes verte meg a védőjét és tette fel elegánsan, 46-61.

Calloway hármassal zárkózott az Oroszlány, 49-61. Dramicaninnak ütöttek oda, mindkét büntetőt bevágta, 49-63. Wittmann szerzett labdát, és szolgálta ki Townest, 49-65. Henry dobhatott kétszer, mindkettő bement, 51-65. Barnjak mehetett egyedül a gyűrűig, 53-65. Klobucar ellen faultoltak, ő pedig két pontot tett saját maga és csapata neve mellé, 53-67. Wittmann elképesztő triplával sokkolta a hazai publikumot, 53-70. Dimitrijevic kozmetikázott, 55-70. Kucsera növelte a KTE előnyét, 55-71. Szabadfi és Dorogi maradt üresen, 61-71. Forray Gábor időt kért. Labdát lopott az Oroszlány, Dorogi zsákolt az akció végén, 63-71. Felgyorsult a végjátékban a játék, Townest viszont ez sem zavarta, 63-73. Krestinin volt határozott a palánk alatt, 65-73. Közelebb kerülhetett volna az OSE, ám Wittmann olvasta a passzt, és egyből indította Borisovot, akinek ez csukott szemmel sem jelentett volna problémát, 65-75. Krestinin zsákolt a másik térfélen, 67-75. Többre idő már nem maradt. Értékes idegenbeli sikert szerzett a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét.

MVM OSE Lions - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 67-75 (20-20, 14-22, 12-18, 21-14)