Szoros végjáték után maradtunk alul a Szeged ellen

A végjátékban a Szeged volt egy hajszállal pontosabb, így ők szerezték meg első sikerüket a bajnokságban.

Karahodzsics kettesére Herndon adott választ, a plusz büntetője viszont kimaradt, 2-2. Sinik és Lee is távolival jelentkezett, 9-4. Két zsákolással jött közelebb a Szeged, majd Heath a vezetést is megszerezte nekik 9-10. Felgyorsult a játék: Rakicevic vette vállára a Kecskemétet, majd Karahodzsics is zsákolt egy hatalmasat, 21-16. Az első tíz perc 22-18-cal zárult.

Mindkét oldalon behullottak a hármasok, majd egy Karahodzsics büntető következett, 25-21. Balogh és Langley révén egalizált a Szedeák, ám Ivkovic villant kintről, 28-25. Szegedi időkérés után Davis alakította egyenlőre az állást, 31-31. Rakicevic pillanatai következtek, 37-34-nél újra időt kért a vendég gárda. A szünetre végül 39-36-tal mehettek az együttesek.

Heath triplával folytatódott a mérkőzés, maj<d Langley is elsüllyesztett egyet, 39-42.Több kimaradt hazai lehetőség után Wittmann nyugtatta le a kedélyeket, 42-45. Hat pontra meglépett a vendég együttes, majd Sinik és Ivkovic kettesekkel 46-48-ra változott az eredmény. Karahodzsics zsákolásával sikerült a fordítás, majd egy sportszerűtlen hiba után Rakicevic állt a vonalra, 53-50. Egypontos Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét vezetéssel jöhetett az utolsó etap, 55-54.

Ivkovic kapott jó indítást, majd védőit átverte, 57-54. Zsíros triplája bement, majd Cohill is dobott egy kettest, 57-59. Tapintható volt a feszültség, minden labdáért alaposan megharcoltak a játékosok. Sinik és Lee pontjaival újra a Kecskemét vezetett, 63-61. Három perc volt még vissza, 66-66 állt a táblán. Ivkovic és Cseh kettesei után még 1:15 volt vissza, 68-68. Davis szerzett két egységet, Ivkovic időt kért 43 másodperccel a vége előtt, 68-70. Rakicevic kiszorított helyzetből dobott, ebből jöhetett az ellentámadás, amelyet Herndon húzott be, 68-72. Újabb hazai taktikai értekezlet után Lee két egypontos dobott be a háromból, 70-72. A másik oldalon Heath nem hibázott, a végeredmény: 70-74.

Ivkovic Stojan szakmai igazgató: Gratulálok a Szegednek. A játék alapján ez a meccs nekünk állt, de ilyen kevés pontos meccseken, ha egy csapat 52%-kal dob büntetőt, 23%-kal triplát, akkor az ellenfélnek adunk előnyt, plusz erőt. Ha kicsit jobban koncentrálunk, akkor ez a meccs a miénk lett volna. A sportban azonban ilyen nincs, hogy ha, így ők nyertek. Volt tavaly is hosszú sorozatunk, mikor gyengébben dobtunk, most remélem ez rövidebb lesz. A kvalitásunk, tartásunk megvan, hogy a végén a célunkat elérjük. Ez a feladat viszont nem lesz könnyű.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét - SZTE-Szedeák 70-74 (22-18, 17-18, 16-18, 15-20)
Tippmix Férfi NBI A-csoport alapszakasz, 3. forduló
2024. október 09., szerda 18:00 - Messzi István Sportcsarnok
Játékvezetők: Földházi Tamás Péter, Pozsonyi László, Nepp László Oszkár
MKOSZ ellenőr: Sarkadi-Nagy Ágnes

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét: Sinik 8/3, Wittmann 4, Lee 13/3, Rakicevic 20/9, Karahodzsics 12. Cserék: Körmendi -, Tóth -, Schöll 2, Ivkovic 11/3.

SZTE-Szedeák: Langley 17/3, Heath 19/12, Cseh 10, Davis 4 , Herndon 6. Cserék: Cohil 6, Polányi -, Balogh 4, Zsiros 8/6, Anda -, Mayer -.

Szerző: Komáromy András, 24-10-09 20:21