Szűk kerettel nem bírtunk a Szegeddel

Milutinovic, Fazekas és Lukács sem állt a mai napon rendelkezésére a szakmai stábnak, így 10 fős kerettel vágott neki a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét a szegedi túrának. A Tisza-partiak az első negyedben jelentős előnyt dolgoztak ki, és magabiztosan nyertek.

A házigazdák lendületesen kezdték a mérkőzést, és Bognár hárompontosa után 7-2 állt a táblán. Wittmann palánkról bevágódó tempójával még tartotta a lépést a Kecskemét, ám ezután gyors kosarakat szereztek a Tisza-partiak, 14-4-nél Forray Gábornak időt kellett kérnie, hogy rendezzék a sorokat. Persons és Cook tripláira Wittmann adott választ, 20-7. Nem sikerült megállítani a szegedi rohamokat, majd Ivkovic törte meg a gólcsendet a KTE-nél, 28-10. Az első negyed végül 34-15-tel zárult.

Pontatlan támadások után végül Davis büntetőivel születtek meg a második felvonás első egységei, 36-15. Szegedi kosarak után Jaramaz is feliratkozott a pontszerzők közé, 41-16. Kucsera kettő plusz egyes akciója 44-19-re módosította az eredményt, majd két szegedi kettes után Wittmann büntetőzhetett, 48-20. Dramicanin először trojkával vétette észre magát, később a vonalról kétszer is eredményes tudott lenni, 54-28. A félidőre 58-31-es állással vonulhattak a csapatok.

Wittmann és Alston percei következtek a szünet után, aztán pedig Pollard és Kucsera is csatlakozott a pontgyártáshoz, 64-41. Az etap közepén pontosabban céloztak a hazaiak, 71-43-ra léptek, erre Dramicanin és Kucsera válaszoltak, 75-51. Az utolsó percek viszont ismét a Szedeákról szóltak, 83-52-vel jöhetett az utolsó tíz perc.

Davis és Bognár pontjaira Jaramaz reagált egy hármassal, 88-55. Wittmann is elsüllyesztett egy távolit, aztán pedig szépen játszotta meg Karahodzicsot, 88-60. Majd visszavette az irányítást a Szeged, és légiósainak köszönhetően 97-62-re megléptek. Mayer hárompontosával elérte a százat a Tisza-parti alakulat, ezután Jaramaz is pontos volt távolról, 100-67. A hajrában a legfiatalabb ötösnek (Botka-Tóth-Ivkovic-Kucsera-Kiss)  szavazott bizalmat Forray Gábor. A végeredmény 102-67.

Forray Gábor vezetőedző értékelése: Gratulálok a Szegednek, megérdemelten nyertek. Az első negyedben megadták az alaphangot, hatból hat triplával kezdtek. Tulajdonképpen ott el is dőlt a meccs. Számunkra az egyetlen pozitívum, hogy a fiataljaink értékes perceket tölthettek az A-csoportban, egy jó csapat ellen.

Naturtex-SZTE Szedeák - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 102-67 (34-15, 24-16, 25-21, 19-15)