TISZTES HELYTÁLLÁS A CÍMVÉDŐ OTTHONÁBAN

Derasimovic és Hegedűs nélkül utazott a KTE-Duna Aszfalt a bajnoki címvédő Szombathely otthonába. Forray Gábor legénysége tisztesen helytállt, és a fiatalok is sok játékperchez jutottak.

Kecskeméti labdaszerzéssel és Djurasovic hármassal starolt el az összecsapás, majd a bátor játéknak köszönhetően öt ponttal sikerült meglépni, 4-9. A negyed hajrájára feljött a bajnoki címvédő, 12-11-nél a vezetést is átvették, ezt az egypontos előnyt végül a negyed végéig megőrizték, 15-14.

Nem indult jól a második etap, több hibás döntés után könnyű kosarakat tudott szerezni a Falco, és 22-16-nál úgy látta Forray Gábor, ha időt kér, és rendezi a sorokat. Gyors két kettessel megindult a felzárkózás, majd Karahodzics révén az egyenlítés is összejött, 22-22. Wittmann és Djurasovic pontjaival aztán újra magunkhoz ragadtuk az irányítás, három perccel a félidő előtt 22-26 állt az eredményjelzőn. Benke vezényletével viszont gyorsan fordított a helyzeten a szombathelyi alakulat, 28-26-nál újabb KTE időkérés szakította meg a játékot. Támadásban visszaestünk, és a védekezés sem volt annyira egységes, mint korábban, így a félidőre 35-27-tel vonulhattak a csapatok.

Wittmann tanárian csapta be ellenfelét, majd értékesítette dobását, majd Karahodzics és Thomas is betalált, 37-33. Rövidzárlat következett ezután, és először a meccsen 10 pont lett a differencia (45-35), Forray Gábor pedig magához rendelte tanítványait. A sárga-feketék eztán sem engedték sokkal közelebb a mieinket, 57-48-cal várhattuk az utolsó negyedet.

Felváltva estek a kettesek, állandósult a 9 pontos hazai vezetés. Az etap felénél viszont Lake és Bíró volt egymás után eredményes, 66-52-re alakítva így az eredményt. A KTE-Duna Aszfalt szakmai stábja válaszként időt kért, hogy felrázzák a hajrára az együttest. A hazaiak viszont nem engedték ki a biztos előnyt a kezeik közül, a végeredmény: 75-63.

Forray Gábor edzői értékelése: Gratulálok a Falcónak, és sok sikert kívánok nekik a továbbiakra a bajnokságban és a nemzetközi porondon is. Csapatomnak is gratulálok, mert kihoztuk magunkból a maximumot. Nyilván tisztában vagyunk azzal, hogy a Falcónak vannak nemzetközi kötelezettségei, de az számunkra elismerés, hogy nem az ifi sorral álltak fel, és a végén is nagy nyomással védekeztek. Ott nőtt meg a különbség, odáig 10 ponton belül voltunk. Vesztes meccs után furcsán hangzik, de azt kell mondjam, hogy maximálisan elégedett vagyok a játékosaimmal, a hozzáállással. Erre lehet építeni a jövőben. Tudjuk, hogy mi a célunk, és ehhez mit kell megtennünk. Amikorra kell, addigra mi ismét ott leszünk, ahogy terveztük. Köszönöm a kecskeméti szurkolóknak, hogy biztattak minket ezúttal is!

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - KTE-Duna Aszfalt 75-63 (15-14, 20-13, 22-21, 18-15)
férfi kosárlabda NBI A-csoport, 17. ford.
2020.01.25. 18:00 Arena Savaria
Játékvezetők: Praksch Péter Árpád, Boros Tamás, Kovács Nimród János
MKOSZ ellenőr: Faidt Mihály

Falco KC Szombathely: Váradi 7, Perl 9/6, Benke 11/6, Krivacevic 12/6, Reddic 6. Csere: Curry 3/3, Hooker 9/6, Lake 6, Bíró 6/6, Filipovity 6.

vezetőedző: Gasper Okorn

KTE-Duna Aszfalt: Lewis 4, Wittmann 17/6, Thomas 11, Djurasovic 9/3, Karahodzsics 18. Csere: Molnár 4, Kucsera -, Révész -, Vukcevic -.

vezetőedző: Forray Gábor

--------------------

U20: Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - KTE-Duna Aszfalt 75-65 (20-15, 21-16, 14-14, 20-20)

Szerző: Komáromy András, 20-01-25 20:00