Tisztes helytállás az Alba otthonában

A hazai pályán veretlen Székesfehérvár ellen mindent megtett a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét. A végjátékot az Alba bírta jobban, és nyert 84-70-re.

Lukovic és Ivkovic révén ragadta magához a kezdeményezést a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét, majd Barnett rázta meg magát a fehérváriaknál, 8-4. Lukovic büntetője után Karahodzsics volt leleményes, horogdobással hozta feljebb csapatát, 8-7. Három hazai kettes után, 14-7-nél időt kellett kérnie Ivkovic Stojannak. Lukovic volt harcias, kettő plusz egyes akcióval 16-10-re módosította az eredményt. Öt pontig tudta faragni hátrányát a KTE, 20-15-zel zárult az első etap.

Balogh ketteseire Karahodzsics reagált, majd Lukovic villant meg, 24-19. Őrizte előnyét az Alba, sőt Vojvoda triplája és Barnett két kosara után tíz fölé nőtt a differencia. 37-24-nél időt kért a kecskeméti stáb. Körmendi tripla a legjobbkor érkezett, ezt követően pedig Sinik nyargalt végig a labdával, 37-29. Büntetőkkel lopakodott a hírös városi alakulat, 37-32. Tóth Barna hármasára Kass reagált, 42-35-tel mehettek a szünetre a csapatok.

Kiváló védekezés után Sinik fejezte be a támadást a KTE-nél, és még plusz egy büntetőt is dobhatott, 42-38. Vojvoda maradt üresen, a hármast pedig elsüllyesztette, 45-38. Lukovic pillanatai következtek, 45-43. Gyors pontváltások után Bogues volt határozott, és egalizált kettő plusz egyes akcióval,48-48. Sinik révén a vezetést is átvette a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét, 48-50. Chambers vette vállára az Albát, ám Wittmann lehűtötte a kedélyeket, 55-55. A harmadik negyed vége is szoros csatát hozott, amelyet egy hazai trojka zárt, 63-58.

Barnett és Lukovic is egy-egy triplával jelentkezett, 66-61. Tapintható volt a feszültség a pályán, ez több hibát eredményezett. A 33. percben 68-63 állt az eredményjelzőn. Dickey a gyűrű alatt, Vojvoda távolról jelentkezett pontos kísérlettel, 73-63. Több kimaradt lehetőség után Vojvoda hárompontosa 77-65-re módosította az eredményt, amely után Ivkovic Stojan időt kért 2:55-tel a vége előtt. Vészesen fogyott az idő, a kecskeméti kísérletek pedig nem estek be, míg a túloldalon Barnett látványosan zsákolt, 80-65. A végeredmény: 84-70.

Ivkovic Stojan szakmai igazgató értékelése: Gratulálok a Fehérvárnak. Az első három negyedben úgy játszottunk, ahogy elterveztük. Sikerült belekényszeríteni az Albát pozíció támadásba, minél kevesebb támadó lepattanóval és tranzíciójátékkal. Aztán felgyorsítottuk a támadásainkat, és valószínű, hogy emiatt is kezdtünk fáradni. Az Alba fizikálisan erősebb csapat, mint mi, így a végén sima győzelmet arattak.

Arconic-Alba Fehérvár - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 84-70 (20-15, 22-20, 21-23, 21-12)
Tippmix Férfi NBI A-csoport alapszakasz, 17. forduló
2024. január 20., szombat 17:00 @ Alba Regia Sportcsarnok
Játékvezetők: Cziffra Csaba Zsolt, Söjtöry Tamás Ferenc, Fodor Attila
MKOSZ ellenőr: Schäffer Béla Róbert

Alba Fehérvár: Roberts 6, Kass 3/3, Barnett 26/12, Philmore -, Dickey 13. Csere: Vojvoda 21/12, Takács Mi. 3/3, Chambers 8/3, Balogh 4.

Kecskemét: Sinik 15/6, Bogues 8, Ivkovic 2, Lukovic 23/3, Karahodzsics 8. Csere: Wittmann 5/3, Kucsera 3, Tóth B. 3/3, Körmendi 3/3.

Szerző: Komáromy András, 24-01-20 18:43