U20: 30 pontos siker az OSE ellen

Kiélezett csatát hozott az első negyed, hol az egyik, hol a másik gárda tudott kisebb előnyt kiharcolni magának. Az első tíz perc végül döntetlent hozott, 21-21. A folytatásban időkérés után újra magához ragadta a kezdeményezést a KTE, 33-27. A félidőre még sikerült is feljebb tornászni a fórt, 42-31-gyel mehettek pihenőre a felek.

A harmadik felvonásban is lendületben maradtak a hazaiak, és három perc leforgása alatt 52-35-re léptek meg. Időt kért az OSE stábja, ám sokkal közelebb nem tudtak kerülni a kecskeméti meggyőző játéknak betudhatóan, 62-50. A záró etapban is a KTE-Duna Aszfalt U20 akarata érvényesült, és 20 pontra hizlalták a differenciát, 72-52. A végére még nagyobb lett a különbség, a végeredmény: 90-60.

Hegedűs Gergely edzői értékelése: Nem abban a ritmusban és koncentrációval kezdtünk, mint azt előzetesen vártam. A harmadik negyedben magunkhoz tértünk, főleg védekezésben, és stabil, szép győzelmet arattunk.

U20: KTE-Duna Aszfalt -  MVM-OSE Lions 90-60 (21-21, 21-10, 20-19, 28-10)
2022. december 9., péntek 15:00 @ Messzi István sportcsarnok

KTE pontszerzők: Velkey 22/12, Takács 17, Tóth Patrik 13, Kiss D. 12, Tóth Balázs 10, Tóth Barna 10, Veliczky 5, Mészáros 1.

Szerző: Komáromy András, 22-12-09 17:10