U20: A Falco szerezte meg a győzelmet

Az első félidőben kialakult különbséget nem tudta már ledolgozni a KTE-NJE U20.

0-6-os rohanással kezdett a Falco, majd kecskeméti időkérés után megszületett az első hazai kosár, 2-6. Ezt követően kiegyenlítődtek az erőviszonyok, 8-11-re zárkózott a KTE-NJE U20. A vendégek voltak az etap további részében pontosabbak, 13-22-vel ért véget az első tíz perc. Hasonlóan indult a második negyed, mint az első, és a Falco gyors kosarakkal tudott meglépni, 13-28. A szombathelyiek továbbra is hatékonyabbak voltak, és húszra nőtt a differencia, 21-41. A félidőre végül 26-43-mal mehettek a felek.

A szünet után harciasan tért vissza a parkettre a hírös városi alakulat, 34-50-nél a Falco stábja időt kért. Lendületben maradt a KTE-NJE, gyors támadásokkal 38-50-re zárkóztak. Fordult a kocka, és visszaállt a húszpontos különbség, 38-58. A záró etapnak 40-61-gyel vághattak neki az együttesek. 46-64-es eredménynél Hegedűs Gergely rendelte magához tanítványait. Megtették hatásukat az intelmek, feljavult a védekezés, a befejezések is flottul mentek, 54-64. Rendezte a sorokat a Falco, és nem engedték ki kezük közül a győzelmet. A végeredmény: 59-72.

Hegedűs Gergely edzői értékelése:Gratulálok a Falconak, férfias küzdelem volt. Helyenként azt éreztem, hogy ők jobban akarták ma a győzelmet, mint mi. Ha bealszunk az elején, és húszpontos hátrányba kerülünk, akkor utána hiába kosárlabdázunk szépen, akkor az nem mindig lesz elég. Nagyon tanulságos, jó meccs volt.

U20: KTE-NJE  - Falco KC Szombathely 59-72 (13-22, 13-21, 14-18, 19-11)