U20: AZ utolsó negyedben kerekedett felül az ASE

Kiegyenlített küzdelmet hozott az első negyed, ám az utolsó percekben jobban koncentráltak a vendégek, így ötpontos előnyt harcoltak ki maguknak, 16-21.  A folytatásban 25-25-nél érte be ellenfelét a kecskeméti együttes, ezt követően viszont az ASE irányította a játékot, és 27-35-re meglógtak az etap derekán. A félidőre pedig még tovább hízott a különbség, 41-51-tel mehettek szünetre a csapatok.

A félidőt követően jobban elkapta a fonalat az ASE, és 43-59-re módosították az eredményt két perc leforgása alatt. Magasabb fordulatszámra váltottak a hazaiak, és sikerült tíz ponton belülre kerülni (61-70), majd 66-75-tel jöhetett a záró felvonás. Rögtön egy triplával nyitott a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét, majd még egy kettő plusz egyes akció következett, és már szinte el is tűnt a paksiak előnye, 72-75. Az áttörés viszont nem sikerült, kritikus pillanatokból a vendégek jöttek ki jobban, és 83-99-re győzedelmeskedtek.

U20: Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét - ASE 83-99 (16-21, 25-30, 25-24, 17-24)

Kecskemét: Lukács 27/15, Nagy J. 9/3., Salánki -, Körmendi 9, Cserkó K. 20/9, Botka 18, Veliczky -, Csorba -, Keller -, Rácz -.

Szerző: Komáromy András, 21-01-09 15:23