U20: Értékes siker a Kaposvár ellen

A harmadik negyed kiváló játéka hozta meg a sikert a KTE-Neumann János Egyetem U20-as csapatának.

A somogyiak kezdték jobban a találkozót, és hatpontos előnyt szereztek, 3-9. Ébresztőt fújtak aztán a KTE-Neumann János egyetem fiataljai, és 12-12-nél érték be a vendégeket. Az etap további részében is fej fej mellett haladtak a gárdák, 19-19-cel zárult az első felvonás. A folytatásban is felváltva estek a pontok, egyik fél sem tudott komolyabb fórt kialakítani. A negyed közepén a Kaposvár vette kezébe az irányítást, és 27-35-re alakították az állást. A félidőre sikerült visszajönnie a meccsbe Hegedűs Gergely tanítványainak, 37-38-cal vonultak az öltözőkbe az együttesek.

Lendületesen tért vissza a szünetről a KTE-NJE U20, és hatpontos vezetésre tettek szert, 47-41. Kaposvári időkérést követően is a kecskemétiek akarata érvényesült, és már tíz egység fölé is növelték előnyüket, 60-47. A záró negyedben is magabiztos játékot mutatott be a hírös városi együttes, 66-51-nél újra taktikai értekezletet kellett tartania a vendég csapatnak. Rohamtempóban faragták le hátrányukat, 72-64-nél Hegedűs Gergelynek kellett időt kérnie, hogy rendezzék a sorokat. Az utolsó két percnek hárompontos KTE-vezetéssel mehettek neki a gárdák, 72-69. A hajrát a kecskemétiek bírták jobban idegekkel, és értékes sikert arattak. A végeredmény: 77-71.

Hegedűs Gergely edzői értékelése: A Kaposvár egy nagyon kemény ellenfél volt egyik kulcsjátékosa hiányában is. Az első félidőben sem kosárlabdáztunk rosszul, de pontatlanok voltunk. A harmadik és negyedik negyedben sokkal jobban koncentráltunk, és szép, tudatos játékkal nyertünk. Gratulákok a fiúknak a győzelemhez.

U20: KTE-Neumann János Egyetem - Kométa Kaposvári KK 77-71 (19-19, 18-19, 23-9, 17-24)