U20: Magabiztos győzelem a Nyíregyháza ellen

Villámrajtot vett a KTE-Duna Aszfalt U20-as együttese, és pár perc leforgása alatt tíz ponttal megléptek a Nyíregyházától, 12-2. A kecskeméti dominancia a negyed végére még magabiztosabb vezetést hozott, 27-10. A második felvonás első felében kiegyenlített küzdelem folyt,  majd a félidőhöz közeledve kapaszkodni kezdett a nyírségi alakulat, ám volt válasza a KTE fiataljainak, így 44-29-cel mehettek szünetre a felek.

A harmadik etapban több pontalansággal kezdtek az együttesek, a Nyíregyháza jött ki jobban ebből a periódusból, és 46-40-re zárkóztak. Jó darabig nem találta a ritmust a házigazda, előnyüket viszont sikerült megtartani az utolsó felvonásra, 55-48. Magasabb fokozatra kapcsoltak a KTE U20-asai, és 15-0-s rohanással 70-48-ra módosították az állást a negyed derekára. A lendületük ezután sem hagyott alább, magabiztosan húzták be a mérkőzést. A végeredmény: 83-54.

Hegedűs Gergely értékelése: Amikor védekezésben fegyelmezettek voltunk, akkor mindig nagy különbség volt a javunkra. Olykor kevésbé voltunk kemények, ekkor jött feljebb a Nyíregyháza. Gratulálok a fiúknak a magabiztos győzelemhez.

KTE-Duna Aszfalt - Nyíregyháza BS 83-54 (27-10, 17-19, 11-19, 28-6)