U20: Megfiatalított kerettel is jó mérkőzést játszottunk a DEAC-cal

Két eddig hibátlan gárda csapott össze 15 órától a Messzi István sportcsarnokban, és az első negyed kiegyenlített csatát hozott a kecskeméti és debreceni U20-asok között. Az etap végén a házigazda sáfárkodott jobban a lehetőségeivel, és 18-14 megnyerte az első tíz percet. A folytatásban is a KTE diktálta az iramot, míg a DEAC inkább a palánk alatti előnyét igyekezett kihasználni. Az etap derekán aztán kintről is betaláltak a hajdúságiak, és 24-24-nél egalizáltak, majd a vezetést is átvették. A zömében U18-as korosztályú ötös nagyot harcolt, a félidőre mégis egy ponttal a Debrecen mehetett előnnyel, 30-31.

Támadásban és védekezésben sem találta a helyét a hazai alakulat a szünet után, így 31-37-nél időt kellett kérnie Hegedűs Gergelynek. Nagy erőket mozgósítva sikerült némileg faragni a hátrányból, de igazán közel kerülni nem. A harmadik negyed végén a védekezés felpuhult, és 37-50-re megléptek a vendégek. Riadót fújtak a hajrára a Kecskemétnél, és sikerült hat egységre feljönni, 48-54. A végjátékot viszont a DEAC hozta le jobban, és megnyerték a mérkőzést 57-71-re.

Hegedűs Gergely edzői értékelése: Először is gratulálni szeretnék az U18-as játékosainknak, mert kitűnően küzdöttek az idősebb, és néhány poszton magasabb ellenféllel szemben. Amikor fizikálisan és fejben elfáradtunk, akkor tudtak csak meglépni a debreceniek. Összességében egy nagyon hasznos meccset játszottunk.

U20: KTE-Duna Aszfalt - DEAC KA 57-71 (18-14, 12-17, 7-19, 20-21)