U20: Meggyőző siker a Szolnok ellen

0-6-os rohanással indított a Szolnok, majd a kezdeti megilletődöttség után gyorsan fordított a KTE U20-as gárdája, 10-6. Kiegyenlített küzdelmet hozott az első felvonás, s 20-21-es eredménnyel zárult. A folytatásban sem tudtak elszakadni egymástól a csapatok, hol a KTE, hol a Szolnok vette át a vezetést. 29-27-nél időt kértek a Tisza-partiak, de ez sem zökkentette ki a kecskemétieket, sőt még jobban rákapcsoltak, s 38-27-re megléptek. A szünethez közeledve bejöttek tíz egység alá a vendégek, 42-35-tel mehettek pihenőre a csapatok.

A harmadik felvonást lendületesen kezdték a KTE fiataljai, és 49-38-ra módosították az eredményt. Ezután is magabiztosan kosárlabdáztak, és 66-49-cel várhatták az utolsó etapot. Nem adott esélyt a hazai gárda a Szolnoknak, hogy visszajöjjenek a mérkőzésbe. Irányításuk alatt tartották az eseményeket, és megérdemelten nyertek. A végeredmény: 84-71.

Hegedűs Gergely értékelése: A Szolnok egy nagyon erős, fizikális ellenfelünk volt.  Úgy gondolom, hogy a második félidőben tudtunk igazán feléjük kerekedni mind mentálisan, mind fizikálisan és a végjátékot is jól menedzseltük. Gratulálok a csapatnak a győzelemhez!

KTE-Duna Aszfalt - Szolnoki Olajbányász 84-71 (20-21, 22-14, 24-14, 18-22)