U20: Megszorongattuk az alapszakaszgyőztest

Agresszívan és pontosan kezdték a meccset a vendégek, s három perc elteltével már 3-12-re vezettek, így Hegedűs Gergelynek időt kellett kérnie, hogy felrázza a mai napra jócskán megfiatalított csapatát. Az etap utolsó percében 13-20-as állásnál a körmendiek tartottak megbeszélést, és egy dudaszó pillanatában eleresztett hármassal végül 15-23-ra nyerték az első tíz percet. A folytatásban felpörgette játékát a kecskeméti együttes, s 19-23-ra zárkóztak. Riadót fújtak a vasiak, és pillanatok alatt tízpontos előnyt dolgoztak ki, 19-29. Hazai időkérés után újra megmutatta bátrabb arcát a KTE, és négy egységre csökkentették hátrányukat, 27-31. 35-34-nél fordítottak a hírös városi fiatalok, az utolsó vendég támadásból viszont egy kettes még született, így 35-36-tal vonulhattak szünetre a felek.

Fordulás után magához ragadta a kezdeményezést a Kecskemét, három minutum elteltével 42-39-et mutatott a tábla. 44-44-nél érte be a KTE-t a Körmend, majd aztán fordítani is tudtak, 44-46. Hol az egyik, hol a másik gárda vezetett ezután, az utolsó felvonásnak 51-50-nel mehettek neki az együttesek. A kecskemétiek voltak élesebbek, és 57-50-re meglógtak. A 34. percre elolvadt az előnye a házigazdáknak, Hegedűs Gergely pedig időt kért, hogy rendezzék a sorokat a hátralévő periódusra. Triplaeső vette kezdetét, majd a Körmend a palánk alól is eredményes volt, 65-70. Nagy erőket mozgósított az utolsó percekre a KTE, ám a vendégek nem engedték ki kezük közül a győzelmet. A végeredmény: 69-76.

Hegedűs Gergely edzői értékelése: Mindkét csapat megfiatalított kerettel állt ma ki, ennek ellenére egy színvonalas, izgalmas mérkőzést tudtunk játszani. Számunkra nagyon fontos összecsapás volt ez, és fontos volt, hogy az U18-asaink sok játékperchez jutottak, és éltek is a lehetőséggel.

KTE-Duna Aszfalt - Egis Körmend 69-76 (15-23, 20-13, 18-26, 18-26)