U20: Nagy győzelem a Falco ellen

6-0-al indított a KTE U20-as együttese, majd aztán két tripla is behullott, 14-6-nál időt kértek a vasiak. A negyed végére némileg tudták csökkenteni hátrányukat, 26-20. Kemény küzdelem folyt a pályán a második felvonásban is. A kecskemétiek támadójátéka pontosabb volt ebben a tíz percben is, így a 6-8 pontos vezetést magabiztosan őrizték, sőt olykor közel kerültek hozzá, hogy tíz egység legyen a differencia a javukra. A Falco fiataljai viszont a félidőhöz közeledve zárkózni kezdtek, és 38-38-nál beérték a házigazdákat. Gyors taktikai értekezletet követően már a KTE U20 ment két egységgel, a szünetre végül 41-40-nel mehettek a felek.

A fordulást követően a Kecskemét gyors két kettessel hizlalta pontjai számát, 45-40. Ezt követően felváltva estek a kosarak, majd 47-47-nél ismét egál állt a táblán. A negyed derekán a vasiak átvették a vezetést, és kisebb előnyt is sikerült kiépíteniük, először a mérkőzés során, 48-51. Nem sokat váratott magára a hazai roham, pillanatok alatt fordult a kocka, 52-51. A jó védekezésnek is köszönhetően 58-51-gyel jöhetett a záró felvonás. Továbbra is lendületben maradt a KTE U20, és tíz pontra növelte előnyét, 63-53. Nem sokkal később 65-53-nál időt kértek a vendégek. Agresszív védekezésre váltottak, és mindent megtettek, hogy visszajöjjenek a mérkőzésbe, ám a KTE-Duna Aszfalt U20 nem engedte kiénekelni a sajtot a szájából, és megérdemelt sikert aratott.

Hegedűs Gergely edzői értékelése: Egy kemény meccset játszottunk a jó erőkből álló Falco ellen. Bizonyos szituációkban jobban koncentráltunk, illetve magasabbak, fizikálisabbak voltunk minden poszton, ennek köszönhetjük a győzelmet.

KTE-Duna Aszfalt - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 73-68 (26-20, 15-20, 17-11, 15-17)