U20: Nem borult a papírforma az Alba ellen

A dobogón álló Alba ellen bátran kezdtek a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét U20-asai, a negyed végén viszont kihasználta magasságbeli fölényét a fehérvári alakulat, és 12-22-re megléptek. A folytatásban állandósult a tíz pont körüli differencia, majd a félidő felé közeledve lassan, de biztosan növelte előnyét a vendégcsapat, a szünetre 22-42-es állással mehettek a csapatok.

Hazai ziccerrel rajtolt a harmadik etap, majd átvette a kezdeményezést az Alba, 24-50-nél pedig időt kellett kérnie Hegedűs Gergelynek. A támadásokat jobb százalékban értékesítette a fehérvári csapat ezt követően is, így 33-62-vel jöhetett a záró felvonás. Az utolsó tíz percben is az Alba akarata érvényesült, és 41-76-ra megnyerték az összecsapást.

Hegedűs Gergely értékelése: A hosszas szünet után a sorozatterhelésbe való visszatérés nem egyszerű, nem tudtunk kellően felpörögni a mai összecsapásra. Enerváltak voltunk, és ezt kihasználta a jó erőkből álló fehérvári alakulat. Bízom benne, hogy a december 30-ai mérkőzésen már a jobbik arcunkat tudjuk mutatni, mert a mai teljesítménnyel egyáltalán nem lehetünk elégedettek.

U20: Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét – Alba Fehérvár 41-76 (12-22, 10-20, 11-20, 8-14)
2020.12.27., 14:00
Messzi István sportcsarnok

Kecskemét: Botka 9, Huszka -, Cserkó K. 10/3, Lukács 16/6, Nagy J. 4/3, Mári 2, Rácz -, Csorba -, Keller -, Salánki -.

Szerző: Komáromy András, 20-12-27 16:05