U20: Nem volt ellenszer a Kaposvár játékára

Lendületesen kezdtek a kecskemétiek, majd a negyed közepén ritmust fogtak a kaposváriak, s fordítottak, 7-8. A negyed folytatásában sem találta az ellenszert a hazai alakulat, 7-16-tal zárult az első felvonás. A következő etapban is bekezdett a vendég együttes (7-22), majd a kecskeméti Tóth-trió révén megkezdődött a zárkózás, 22-34. Időt kértek a somogyiak, és gyors nyolc egységet írattak a nevük mellé, 24-42-vel ért vége a félidő.

Fordulás után is pontosabban céloztak a vendégek, s megléptek 28-55-re. Ivkovic és Botka pontjai a legjobbkor érkeztek, 35-59-nél pedig időt kért a kaposvári stáb.  Sikerült még tovább faragni a hátrányból, 39-59 állt a táblán a harmadik negyed végén. Pontatlanságok jellemezték a záró felvonás elejét, két percet kellett várni az első pontokra, 39-61. Ivkovic kétszer is látványosan zsákolt (43-62), ám két könnyen ajándékozott kosárral visszaállt a korábbi differencia, 43-66. Hegedűs Gergely magához rendelte tanítványait öt minutummal a vége előtt, Tóth Balázs pedig rögtön ziccerrel jelezte, hogy megértette a feladatot, 45-66. Kiegyenlített küzdelem folyt a végső dudaszóig, a meccset a Kaposvár nyerte 51-72-re.

Hegedűs Gergely edzői értékelése: -Jól kezdtünk, aztán kicsit elfogyott az erőnk. Erre kell készülnünk, erőltetett menet vár ránk. Ezek a srácok felnőtt ligában is játszanak meccseket hétről-hétre. Egyelőre még hozzá kell szoknunk ehhez a terheléshez.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét – Kaposvári KK 51-72 (7-16, 16-26, 15-17, 12-13)