U20: Nüanszok döntöttek a DEAC javára

A végjátékban a DEAC volt eredményesebb, és ez döntötte el a meccset.

Az öltözőben ragadtak a házigazdák, a DEAC egy veretes rohanás után 0-10-re módosította az eredményt, így Hegedűs Gergelynek időt kellett kérnie idejekorán. Megtették hatásukat az intelmek, és egy triplát követően 8-12-re zárkózott a KTE-NJE U20-as alakulata. Visszavette a kezdeményezést a vendég gárda, és tíz fölé nőtt ismét a különbség, 15-27. Az első tíz perc 19-27-tel zárult. A második felvonásban megrázta magát a Kecskemét, 27-29. Felváltva estek a kosarak, majd egy remek ütemű távolival, egy egységre csökkent a differencia, 34-35. 40-40-nél érte be ellenfelét a KTE-NJE, és végül a szünetre is ezzel az eredménnyel vonulhattak a csapatok.

A folytatásban is fej-fej mellett haladtak a csapatok, némileg a DEAC volt pontosabb a támadások befejezésével, 49-52. Egyre közelebb kapaszkodott a KTE-NJE, 54-55-nél időt kértek a vendégek. Átvette a vezetést a hírös városi alakulat (58-55), ám a zárásra a cívis városiak mehettek kétpontos előnnyel, 62-64. Magához ragadta a kezdeményezést a hírös városi alakulat, és 67-64-re módosították az eredményt. A DEAC eztán 7-0-s futással előzött, ám az utolsó három percre már egypontos kecskeméti vezetéssel fordulhattak a felek, 72-71. A kiélezett csata a hajrában nagy izgalmakat hozott. A végén a cívis városiak örülhettek győzelemnek. A végeredmény: 72-77.

Hegedűs Gergely edzői értékelése: Gratulálok a Debrecennek. Kiváló dobóformát mutattak ma, és egyébként is egy erős, agresszív csapatot alkotnak. A saját csapatomnak is jár a gratuláció, mert férfiasan küzdöttek, és az utolsó pillanatokig nyílt volt a mérkőzés.

U20: KTE-NJE - DEAC 72-77 (19-27, 21-13, 22-24, 10-13)