U20: Pontgazdag meccsen gyűrtük le a ZTE-t

A zalaegerszegi fiatalok kezdtek jobban, és két perc alatt 2-9-re megléptek. Két triplával sikerült zárkóznia a KTE-NJE U20-as gárdájának, 8-11. Hazai időkérés után a védekezés is feljavult, ám a ZTE minimális előnye megmaradt, 16-19. A negyed hajrája ismét a vendégekről szólt, így 22-32-vel zárult az első tíz perc. A Kecskemét fegyelmezett volt saját és ellenfele térfelén is, ennek köszönhetően a második etap elején két pontra zárkóztak, 32-34. Egy triplával aztán a fordítás is összejött, 37-36. Hol az egyik, hol a másik együttes vette át a vezetést, 44-47-nél hírös városi időkérés következett. A differencia maradt a szünetre, 51-54.

Lendületesen folytatta a KTE-NJE, magukhoz ragadták a kezdeményezést, 56-54. Ritmust váltott a ZTE, és 61-66-ra meglépett. Megrázta magát a hírös városi alakulat, 68-69-re módosult az eredmény. 70-70-nél érte be ellenfelét a hazai csapat, majd jó védekezés és támadás után 72-70-re váltott a kijelző. Az etap utolsó támadását a ZTE vezette, 75-77-ös állással mehettek a mindent eldöntő negyedik felvonásra. Nagy energiákat mozgósított a KTE-NJE, a vezetést viszont nem engedte ki keze közül a zalai alakulat, 80-84. Időt kért Hegedűs Gergely, még egy lapáttal rátettek tanítványai, és törekvéseiket siker koronázta, 85-84. Ritmust fogtak a kecskeméti fiatalok, négy perccel a vége előtt hatpontos előnyre tettek szert, 93-87. A nyomást a hajrában nehezen viselték a játékosok, több technikait is ki kellett osztania a játékvezetőknek. A legutolsó percekben a KTE-NJE akarata érvényesült teljes mértékben, megérdemelten húzták be a győzelmet. A végeredmény: 100-91.

Hegedűs Gergely edzői értékelése: Kemény, kiegyenlített küzdelem volt. A végén mi voltunk koncentráltabbak, és talán erővel is jobban bírtuk ellenfelünknél, és ennek köszönhető a győzelem.

U20: KTE-NJE - Zalakerámia ZTE KK 100-91 (22-32, 29-22, 24-23, 25-14)