U20: Sima győzelem az évadnyitón

A Kaposvár korosztályos együttesénél három negyedben is jobbak voltak Hegedűs Gergely tanítványai.

Körmendi és Cserkó vezényletével 12-2-vel nyitott a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét U20-as alakulata a szezonnyitón, majd a kaposváriak időkérése után kiegyenlítettebb lett a mérkőzés, a 10 pontos előnyt viszont sikerült megtartani. A második etapban tovább folytatódott a magabiztos hazai játék, így 47-33-mal vonultak pihenőre a csapatok.

Élesebben jött ki az öltözőből a Kaposvár, ám a hazaiaknál Nagy Joel több szép megoldással biztosította, hogy ne tudjanak tízen belülre kerülni a somogyiak. 62-51-es állással jöhetett az utolsó negyed. Nagy erőket mozgósítottak a vendégek, de ebben a felvonásban is koncentráltan játszottak Cserkóék, és megérdemelten húzták be a győzelmet. A vége 78-64.

Hegedűs Gergely edzői értékelése: - Boldogok vagyunk, hogy hét hónap után újra tétmeccset játszhattunk, és annak külön örülünk, hogy győzelemmel térhettünk vissza. Nagy energiával játszottak ma a srácok, hasonló elánnal kell a továbbiakban is játszanunk, és akkor sikeresek leszünk. Gratulálok a fiúknak a győzelemhez!

U20: Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét - Kaposvári KK 78-64 (26-16, 21-16, 15-18, 16-13)
2020.10.02., 15:00