U20: Szoros meccs a Szolnok ellen

Jó kecskeméti kezdést követően egy hármassal átvette a vezetést a Szolnok, majd 6-13-as állásnál időt kért a KTE szakmai stábja. A főleg U18-as játékosokból álló ötös igyekezett közelebb kerülni fizikálisan erősebb ellenfeléhez, ám a palánk alatti párharcokat a Tisza-partiak nyerték, 9-21. A második etapban pár perc alatt öt egységnyire csökkentette hátrányát a Kecskemét, 18-23. Váltottak szerkezetben és ritmusban is a vendégek, és újra tíz egység volt a differencia. A félidőre 25-37-tel mehettek a csapatok.

Fordulás után kiegyenlített csata dúlt a pályán, a vendég gárda 207 centiméteres centerének köszönhette főként, hogy tartani tudta fórját. A KTE fiataljai ugyan nagy erőket mozgósítottak, hogy csökkentsék hátrányukat, de tíz alá nem sikerült azt letornázni, 43-54-gyel jöhetett a záró etap. A negyedik negyed elején a Szolnok akarata érvényesült, így 45-63-nál Hegedűs Gergely időt kért, hogy rendezzék a sorokat a maradék öt percre. A fejmosás után 52-63-ra zárkóztak a kecskeméti fiatalok, ekkor a vendégek stábja szakította meg a játékot egy taktikai értekezlet erejéig. Egy jó ütemű trojkával, majd egy gyors ziccerrel tette nyílttá a meccset a KTE, 57-63. A hajrában viszont már nem jött több extra kosár, így hatpontos vendég győzelemmel zárult a találkozó.

Hegedűs Gergely edzői értékelése: Volt egy 9 perces periódus, amikor nem voltunk koncentráltak. Mikor a megbeszéltek szerint játszottunk, akkor a védő és- támadójátékunk is jó volt, partiban voltunk. Egy erős csapat ellen felvettük a versenyt, gratulálok a saját csapatomnak, nagyot küzdöttek.

U20: KTE-Duna Aszfalt - Szolnoki Olajbányász 57-63 (9-21, 16-16, 18-17, 14-9)