U20: Utolsó leheletig küzdöttünk a Körmend ellen

Kihasználta fizikális fölényét az Egis Körmend U20-as csapata.

9-2-vel indította a mérkőzést a Duna Aszfalt-DTKH U20-as csapata a Körmend ellen, majd a vendégek időt kértek, és a negyed 7. percében már a vezetést is megszerezték, 11-12. Büntetővel sikerült egalizálni, Hegedűs Gergely vezetőedző eztán magához rendelte tanítványait. Az első felvonást végül 19-21-re a vasiak nyerték. Hazai triplával nyílt a második etap (22-21), viszont ezt követően hullámvölgybe kerültek a kecskemétiek, és 22-29-re meglépett a Körmend. Több eladott labda volt a hazai oldalon, és a dobások sem voltak kellően pontosak, így 30-47-tel végződött az első félidő.

A szünetről a vendégek érkeztek vissza frissebben, 30-53-nál Hegedűs Gergely időkéréssel igyekezett felrázni tanítványait. Magassági fölényét jól kamatoztatta a palánk alatt a Körmend, míg a KTE-nél inkább a távoli kísérletek domináltak, a záró felvonásra 51-75-tel mehettek a csapatok. Harcolt becsülettel a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét, és ennek meg is lett az eredménye, megnyerték az utolsó tíz perc csatáját, és emelt fővel jöhettek le a pályáról. A végeredmény 72-93.

Hegedűs Gergely értékelése:  - Egy nagyon erős Körmenddel játszottunk ma, szinte minden poszton fizikálisan erősebbek voltak. Ehhez képest ez a 20 pont körüli vereség még teljesen vállalható. Örülök, hogy mindenkinek tudtam játéklehetőséget biztosítani. Az akaratra nem lehetett panasz, küzdöttek becsületettel a fiúk. A hibákat igyekszünk minél jobban kijavítani, és készülünk tovább a bajnokság további meccseire.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét – Egis Körmend 72-93 (19-21, 11-26, 21-28, 21-18)
U20-as bajnokság, NBI A-csoport, 9. Forduló
2020.10.31., 15:00 - Messzi István sportcsarnok

Kecskemét: Nagy J. 13, Botka B. 22/3, Lukács 19/9, Huszka 5, Körmendi 10/3, Zsitva 1, Salánki 2, Keller -, Farkas -, Pásztor -.