U21: Egylabdás meccs a Sopron ellen

Lassan lendültek bele a csapatok, majd aztán a Sopron tudott előnyt kidolgozni az első negyed felére, 5-18. Riadót fújtak a kecskeméti oldalon, és fordítottak, 19-18. Tíz perc után 21-25-tel álltak a csapatok. A 13. percben ismét a KTE-NJE U21 vezetett, 30-27-nél időt kért Meszlényi Róbert, az SKC trénere. Kiegyenlített küzdelem folyt ezt követően a parketten, 37-37-et mutatott a tábla 2:25-tel a szünet előtt. A második etapot két hazai kettes zárta, 44-45.

Lendületesen tért vissza a pályára a Kecskemét, és öt ponttal megléptek, 56-51.  Időkérés után faragott hátrányából az SKC, 59-57. Két triplával tudta őrizni vezetését a záró etap előtt a KTE-NJE U21, az utolsó tíz perc 64-62-vel indulhatott. Energikusabb volt a házigazda játéka, négy minutum után 74-66-tal álltak. Rimust fogtak viszont a soproniak, 74-71-nél időt kellett kérnie Hegedűs Gergelynek. Kiélezett küzdelmet hozott az utolsó pár perc, amelyet az SKC bírt jobban, 84-85.

Hegedűs Gergely edzői értékelése: Ez a szezon úgy látszik ilyen lesz, hogy mindig szoros meccseket játszunk. Ha a védekezésben tovább tudtunk volna fejben koncentrálni, akkor megnyerhettük volna ezt a mérkőzést. Gratulálok a Sopronnak és a saját csapatomnak is.

KTE-NJE U21 - Sopron KC U21: 84-85 (21-25, 23-20, 20-17, 20-23)