U21: Hajszálon múlt a siker a Falco ellen

Hiába vezetett 10 ponttal a KTE-NJE U21, a végén a koncentráció alábbhagyott, és ezt kihasználták a vendégek.

Az első megyed végén tudott fordítani a KTE-NJE U21, kettő plusz egyes akcióval zárták az etapot, 22-18. Kiegyenlített csata folyt a folytatásban,  27-27. Ritmust váltott a hazai gárda, 35-31-es eredménnyel mehettek szünetre a felek.

Feljavult a hírös városi védekezés,  ennek is volt köszönhető, hogy a harmadik etap közepére tíz ponttal vezettek,  43-33. Ezt követően a vasiak akarata érvényesült, és fordítani tudtak,  46-50. Az utolsó támadások viszont a KTE-nél voltak pontosabbak,  így 53-50-nel jöhetett a záró felvonás. Felváltva estek a kosarak, továbbra is a KTE-NJE U21 vezetett, 60-57 állt a táblán öt és fél perccel a vége előtt.  Hullámzó játékot és izgalmakat hozott a veghajrá, amelyet a Falco bírt jobban idegekkel. A végeredmény: 62-65.

Hegedűs Gergely edzői értékelés: Nagyon hajtós, kemény mérkőzésen maradtunk végül alul. Az utolsó öt percben a koncentrációnk olyan volt, amellyel nem lehet mérkőzést nyerni.

KTE-NJE U21 - Falco Vulcano Energia KC Szombathely U21: 62-65 (22-18,13-13,18-19,9-15)