Végletekig izgalmas meccset játszott az U20

A vendégek szerezték meg a vezetést a feldobást követően, majd 12-12-nél egalizált a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét. Újabb sikeres tripla után már a vezetést is megvolt (15-12), de jött egy hosszabb hullámvölgy, és a ZTE pedig ezt ki is használta, így 22-28-cal zárult az első felvonás. A folytatásban mindkét csapat távoli dobásokkal nyitott. A hazai védekezés nem volt hatékony, így az etap derekára tízpontos előnyre tettek szert a zalaiak, 32-42. Időkérés után feljavult a kecskemétiek játéka, és feljöttek négy pontra a félidőre, 47-51.

Sok pontatlanság jellemezte mindkét együttes játékát a harmadik negyedben, és őrizni tudta minimális előnyét a ZTE U20-as gárdája a záró felvonás előtt, 61-64. Nagy erőket mozgósított a hírös városi alakulat, és sikerült is megfordítani az állást, 69-67. Egészen az utolsó percig őrizte előnyét a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét, ám a végén nagy hajrát mutattak be a vendégek, és végül egy ponttal megnyerték az összecsapást, 85-86.

Hegedűs Gergely edzői értékelése: Örülök, hogy szorosabb meccset tudtunk vívni a keddinél. A végére maradt a döntés, és kulcs szituációban, védekezésben nem voltunk elég határozottak, a koncentrációnk nem volt megfelelő. Ez döntött ezen a végletekig kiélezett meccsen.

U20: Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét - Zalakerámia ZTE KK 85-86 (22-28, 25-23, 14-13, 24-22)
2021.01.22., 14:00 @ Messzi István sportcsarnok

Kecskemét: Nagy J. 16/9, Csorba - , Lukács 15/15, Cserkó K. 17/3, Körmendi 18/3, Botka 15/6, Keller 1, Rácz 3/3, Veliczky -, Salánki -.

Szerző: Komáromy András, 21-01-22 16:25