Visszavágtunk a Körmendnek

Szépszámú közönség előtt játszotta első hazai edzőmeccsét a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét szombaton délután a Messzi István sportcsarnokban.

Egy-egy triplával nyitották a felek az összecsapást, majd a vendégek amerikai légiósai révén átvette a kezdeményezést, de rendre jött válasz a kecskemétiektől, 16-16-nál újra egál állt a táblán. Az etap hajrája szintúgy kiélezett küzdelmet hozott, Ferencz triplája után, 20-24-nél viszont időt kért Váradi Kornél vezetőedző. Az első tíz perc végül 22-24-gyel zárult. A folytatásban gyorsan jött az egalizálás, majd a vezetést is megszerezték a hírös városiak, 26-24. Dramicanin hármasával 36-31-re léptek meg a hazaiak, majd kiváló védekezés után Kiss is betalált, 38-31. A félidőhöz közeledve rákapcsoltak a körmendiek, és 40-36-ra zárkóztak, mindkét vezetőedző magához rendelte a fiait, a szünetre 42-40-gyel mehettek az együttesek.

Pollard büntetőinek tapsolhatott a hazai publikum (44-40), majd fokozatosan faragta a differenciát a vendég alakulat, White vezényletével pedig megszerezték a vezetést is, Váradi Kornél válaszként időkéréssel reagált, 46-51. Begyújtották a rakétákat a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemétnél, 57-52-re léptek meg ellenfelüktől. Kisebb hullámvölgy után újra egyenlő volt az eredményt (62-62), majd némi közjáték után Jaramaz csak kétszer dobhatott, amiből az egyik volt eredményes, 63-62. A felvonás utolsó támadását a Körmend vezethette, White pedig magabiztos volt, 63-64-gyel jöhetett a záró negyed. Dramicanin trojkával jelezte, hogy bizony szeretnék hazai pályán győztesen elhagyni a játékteret, majd Pollard is csatlakozott egy kettessel, 68-64. Sok hibával játszottak ebben a periódusban a vendégek, míg a túloldalon Milutinovic jó ütemű távolija, és Karahodzsics ziccere is behullott, 75-64. Nagy erőket mozgósítottak a piros-feketék, hogy feljebb kapaszkodjanak, ám az utolsó percekben is magabiztosan kosárlabdáztak Váradi Kornél tanítványai, így a hétközi vereségért is visszavágva nyerték meg a felkészülési összecsapást. A végeredmény: 80-72.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét - Egis Körmend 80-72 (22-24, 18-10, 23-24, 17-8)