A 3. helyért játszhatunk szombaton

A Duna Aszfalt Kupa első játéknapján a DEAC 30 ponttal (101-71) nyert a Jászberény ellen, a másik meccsen pedig hosszabbítás döntött, amelyet végül a Szeged nyert meg.

Kiválóan indult a Szeged elleni összecsapás a KTE-Duna Aszfalt számára, és 12 pontos előnyt sikerült kialakítani az első tíz percben. A folytatásban is dominált a hazai együttes, viszont már a Tisza-partiak is mutatttak életjeleket, végül 39-26-tal vonultak szünetre a csapatok.

A folytatásban nem találta a ritmust a kecskeméti alakulat, míg Dzeletovics vezényletével a Szedeák elkezdte ledolgozni hátrányát. A záró etapra sikerült is teljesen szorossá tenniük a meccset, majd a vezetést is átvették a 33. percben. Majd újra megléptek Wittmannék, ám a vendégek szívósan küzdöttek, és újra egalizálni tudtak, így hosszabbítás következett. A ráadás öt percben a fiatalok kaptak szerepet a KTE-nél, míg a Szedeák tovább játszatta legjobbjait. A dobóhelyzetek ugyan megvoltak hazai oldalon, de a befejezések pontatlanok voltak. A végeredmény 62-73.

Szombaton folytatás már nézők előtt a Messzi István sportcsarnokban. 14:30-tól KTE-Duna Aszfalt - JKSE a 3. helyért, majd 17:00-tól DEAC-Szeged döntő következik.

Váradi Kornél értékelése: Az első félidőben jó ritmusban játszottunk, a másodikban viszont nem találtuk meg a jó megoldásokat. Mindenkinek tudtam játéklehetőséget biztosítani, a fiatalok is megtapasztalhatták, hogy mi vár rájuk. Szombaton folytatódik a torna, javítani kell a hibáinkat, és a saját játékunkra kell fókuszálnunk.

KTE-Duna Aszfalt - Naturtex-SZTE Szedeák 62-73 (24-12, 15-14, 12-19, 11-17, hossz.: 0-11)
Duna Aszfalt Kupa
férfi kosárlabda felkészülési torna
2020.09.18., 18:00

Kecskemét: Lewis -, Thomas 11/ 3, Derasimovic 6, Dramicanin 2, Karahodzics 12, Wittmann 4, Horti 8, Kucsera 2, Pesakovic 17/3, Körmendi -, Cserkó -, Huszka -.
vezetőedző: Váradi Kornél

Szeged: Balogh 3/3, Dzeletovic 25/6, Dickey 6, Kerpel-Fronius 7/3, Govens 12/3, Brown 9, Keller 7/3, Mayer 2, Olasz 2, Polányi -.
vezetőedző: Srecko Sekulovic

Szerző: Komáromy András, 20-09-18 20:28